SP in de gemeenteraden, 2026
SP deed mee in 103 gemeenten die we volgen en werd in 0 de grootste. Samen haalde de partij 104 zetels. Het sterkst was Pekela met 24,7% van de stemmen.
| Gemeente | Aandeel stemmen | Stemmen | Zetels | Plaats |
|---|---|---|---|---|
| Pekela | 24,7% | 1.072 | 4 | 2e |
| Enkhuizen | 14,8% | 1.074 | 2 | 3e |
| Veendam | 11,7% | 1.239 | 2 | 4e |
| Heerlen | 11,4% | 3.620 | 4 | 3e |
| Oss | 10,3% | 3.889 | 4 | 3e |
| Doesburg | 10,1% | 541 | 1 | 5e |
| Eemsdelta | 8,9% | 1.564 | 2 | 5e |
| Bernheze | 7,7% | 1.078 | 1 | 5e |
| Zutphen | 7,6% | 1.859 | 2 | 5e |
| Meppel | 7,5% | 1.201 | 2 | 7e |
| Groningen | 6,5% | 7.444 | 3 | 9e |
| Lingewaard | 6,4% | 1.383 | 2 | 8e |
| Gennep | 5,8% | 447 | 1 | 6e |
| Oldambt | 5,6% | 865 | 1 | 8e |
| Maashorst | 5,5% | 1.452 | 2 | 7e |
| Smallingerland | 5,5% | 1.291 | 2 | 9e |
| Gorinchem | 5,5% | 790 | 1 | 8e |
| Meierijstad | 5,3% | 1.808 | 2 | 10e |
| Arnhem | 5,2% | 3.467 | 2 | 9e |
| Haarlem | 5,2% | 3.829 | 2 | 5e |
| Midden-Groningen | 5,2% | 1.229 | 1 | 9e |
| Stadskanaal | 5,1% | 634 | 1 | 7e |
| Wijk bij Duurstede | 4,6% | 541 | 1 | 8e |
| Assen | 4,6% | 1.461 | 1 | 10e |
| Landgraaf | 4,4% | 650 | 1 | 9e |
| Maastricht | 4,3% | 2.046 | 2 | 10e |
| Renkum | 4,2% | 714 | 1 | 8e |
| Voorschoten | 4,2% | 556 | 1 | 7e |
| Venray | 4,2% | 767 | 1 | 8e |
| Vught | 4,2% | 640 | 1 | 7e |
| Kerkrade | 4,2% | 685 | 1 | 8e |
| Leiden | 4,1% | 2.618 | 1 | 9e |
| De Bilt | 4,1% | 966 | 1 | 9e |
| Almere | 4,1% | 2.847 | 2 | 10e |
| Landsmeer | 4,1% | 234 | 0 | 7e |
| Sluis | 4,0% | 401 | 0 | 9e |
| 's-Hertogenbosch | 3,9% | 2.605 | 1 | 9e |
| Beuningen | 3,8% | 441 | 0 | 7e |
| Nijmegen | 3,8% | 3.388 | 1 | 9e |
| Vlissingen | 3,7% | 615 | 1 | 11e |
| Lelystad | 3,6% | 1.012 | 1 | 12e |
| Breda | 3,5% | 2.731 | 1 | 8e |
| Amstelveen | 3,5% | 1.285 | 1 | 9e |
| Eindhoven | 3,5% | 2.966 | 1 | 7e |
| Tilburg | 3,5% | 2.921 | 1 | 10e |
| Horst aan de Maas | 3,4% | 687 | 1 | 7e |
| Texel | 3,3% | 260 | 0 | 8e |
| Zwolle | 3,3% | 2.186 | 1 | 11e |
| Leidschendam-Voorburg | 3,3% | 1.073 | 1 | 9e |
| Veldhoven | 3,3% | 630 | 1 | 8e |
| Leeuwarden | 3,3% | 1.819 | 1 | 11e |
| Bloemendaal | 3,2% | 403 | 0 | 8e |
| Zeist | 3,2% | 979 | 1 | 8e |
| Delft | 3,2% | 1.504 | 1 | 12e |
| Hulst | 3,1% | 390 | 0 | 8e |
| Terneuzen | 3,1% | 676 | 1 | 10e |
| Land van Cuijk | 3,1% | 1.380 | 1 | 8e |
| Heerenveen | 3,0% | 723 | 1 | 10e |
| Hoogeveen | 3,0% | 733 | 1 | 8e |
| Dordrecht | 3,0% | 1.427 | 1 | 13e |
| Den Helder | 3,0% | 602 | 1 | 15e |
| Amsterdam | 3,0% | 10.248 | 1 | 12e |
| Enschede | 3,0% | 1.802 | 1 | 9e |
| Vlaardingen | 2,9% | 783 | 1 | 12e |
| Alphen aan den Rijn | 2,8% | 1.425 | 1 | 11e |
| Brunssum | 2,8% | 289 | 0 | 8e |
| Zoetermeer | 2,8% | 1.339 | 1 | 12e |
| Helmond | 2,8% | 912 | 1 | 10e |
| Opsterland | 2,8% | 398 | 0 | 8e |
| Emmen | 2,8% | 1.228 | 1 | 13e |
| Alkmaar | 2,7% | 1.308 | 1 | 12e |
| Stede Broec | 2,7% | 271 | 0 | 7e |
| Súdwest-Fryslân | 2,7% | 1.140 | 1 | 11e |
| Veenendaal | 2,6% | 825 | 1 | 9e |
| Culemborg | 2,6% | 365 | 0 | 8e |
| Apeldoorn | 2,6% | 1.862 | 1 | 13e |
| Sittard-Geleen | 2,5% | 941 | 1 | 12e |
| Borne | 2,5% | 278 | 0 | 7e |
| Nissewaard | 2,5% | 754 | 1 | 12e |
| Hoorn | 2,5% | 743 | 1 | 13e |
| Venlo | 2,5% | 998 | 1 | 12e |
| Roermond | 2,5% | 573 | 0 | 9e |
| Tholen | 2,4% | 316 | 0 | 9e |
| Rotterdam | 2,4% | 5.055 | 1 | 12e |
| Gouda | 2,4% | 816 | 1 | 13e |
| Zaanstad | 2,3% | 1.377 | 1 | 13e |
| Roosendaal | 2,2% | 598 | 0 | 11e |
| Borsele | 2,2% | 246 | 0 | 7e |
| Bergen op Zoom | 2,2% | 609 | 0 | 12e |
| Den Haag | 2,2% | 4.397 | 1 | 8e |
| Voorne aan Zee | 2,2% | 665 | 0 | 12e |
| Amersfoort | 2,1% | 1.799 | 1 | 14e |
| Capelle aan den IJssel | 2,1% | 515 | 0 | 10e |
| Zuidplas | 2,0% | 442 | 0 | 9e |
| Middelburg | 2,0% | 449 | 0 | 11e |
| Kampen | 2,0% | 564 | 0 | 11e |
| Almelo | 2,0% | 538 | 0 | 17e |
| Schagen | 1,9% | 426 | 0 | 9e |
| Hellendoorn | 1,8% | 316 | 0 | 10e |
| West Betuwe | 1,7% | 450 | 0 | 10e |
| Utrecht | 1,6% | 2.776 | 5 | 22e |
| Stichtse Vecht | 1,5% | 457 | 0 | 11e |
| Ede | 1,4% | 842 | 0 | 12e |
Lokale lijsten met dezelfde naam in verschillende gemeenten kunnen een andere partij zijn. We voegen lijsten samen op de (afgekorte) naam.