D66 in de gemeenteraden, 2026
D66 deed mee in 245 gemeenten die we volgen en werd in 8 de grootste. Samen haalde de partij 654 zetels. Het sterkst was Heemstede met 23,5% van de stemmen.
| Gemeente | Aandeel stemmen | Stemmen | Zetels | Plaats |
|---|---|---|---|---|
| Heemstede | 23,5% | 3.363 | 5 | 1e |
| Oegstgeest | 22,8% | 2.975 | 5 | 1e |
| Gooise Meren | 22,1% | 6.136 | 8 | 1e |
| Waalre | 21,2% | 1.720 | 3 | 1e |
| Dongen | 20,7% | 2.120 | 4 | 3e |
| Bloemendaal | 20,6% | 2.601 | 4 | 2e |
| Bunnik | 20,3% | 1.784 | 3 | 4e |
| Vught | 20,1% | 3.083 | 5 | 2e |
| Leiderdorp | 19,8% | 2.466 | 4 | 2e |
| Diemen | 19,1% | 2.209 | 5 | 2e |
| Haarlem | 18,6% | 13.679 | 8 | 2e |
| Uitgeest | 18,4% | 1.269 | 3 | 3e |
| Amstelveen | 18,1% | 6.557 | 7 | 3e |
| Zeist | 18,0% | 5.568 | 6 | 3e |
| Utrecht | 18,0% | 31.928 | 9 | 3e |
| 's-Hertogenbosch | 18,0% | 11.987 | 8 | 1e |
| Ouder-Amstel | 17,9% | 1.179 | 3 | 3e |
| Leidschendam-Voorburg | 17,5% | 5.666 | 7 | 2e |
| Gennep | 17,3% | 1.326 | 3 | 3e |
| Delft | 16,9% | 8.036 | 7 | 2e |
| Nijmegen | 16,9% | 15.222 | 7 | 2e |
| Utrechtse Heuvelrug | 16,6% | 4.362 | 5 | 3e |
| Hillegom | 16,4% | 1.711 | 3 | 2e |
| Oostzaan | 16,2% | 702 | 2 | 4e |
| Wageningen | 16,2% | 3.541 | 5 | 3e |
| Amsterdam | 16,1% | 55.377 | 8 | 2e |
| Tynaarlo | 16,1% | 2.840 | 4 | 1e |
| Heiloo | 16,0% | 2.036 | 3 | 3e |
| Velsen | 15,7% | 4.621 | 6 | 2e |
| Den Haag | 15,7% | 31.646 | 8 | 2e |
| Teylingen | 15,6% | 2.993 | 4 | 1e |
| Voorschoten | 15,4% | 2.048 | 3 | 4e |
| Voerendaal | 15,3% | 918 | 2 | 3e |
| Kaag en Braassem | 14,9% | 2.063 | 3 | 4e |
| Zutphen | 14,9% | 3.624 | 5 | 2e |
| Renkum | 14,7% | 2.507 | 4 | 3e |
| Winterswijk | 14,7% | 2.087 | 3 | 2e |
| Leudal | 14,6% | 2.201 | 4 | 4e |
| Zundert | 14,6% | 1.421 | 3 | 4e |
| Pijnacker-Nootdorp | 14,6% | 3.877 | 5 | 2e |
| Breda | 14,6% | 11.230 | 6 | 3e |
| De Bilt | 14,3% | 3.355 | 4 | 3e |
| Best | 14,3% | 1.898 | 3 | 3e |
| Landsmeer | 14,2% | 822 | 2 | 4e |
| Leiden | 14,2% | 8.990 | 6 | 2e |
| Blaricum | 14,2% | 781 | 2 | 4e |
| Maastricht | 14,0% | 6.719 | 6 | 1e |
| Mook en Middelaar | 14,0% | 633 | 2 | 4e |
| Stichtse Vecht | 13,9% | 4.184 | 5 | 3e |
| Baarn | 13,8% | 1.726 | 3 | 4e |
| Rijswijk | 13,7% | 3.165 | 5 | 4e |
| Nuenen, Gerwen en Nederwetten | 13,7% | 1.622 | 3 | 3e |
| Oosterhout | 13,6% | 2.970 | 4 | 5e |
| Venray | 13,6% | 2.493 | 4 | 4e |
| Eindhoven | 13,5% | 11.400 | 7 | 3e |
| Son en Breugel | 13,5% | 1.073 | 2 | 4e |
| De Ronde Venen | 13,4% | 2.968 | 4 | 3e |
| Boxtel | 13,2% | 1.986 | 3 | 3e |
| Woensdrecht | 13,1% | 1.140 | 2 | 4e |
| Zoetermeer | 13,1% | 6.224 | 5 | 4e |
| Alkmaar | 12,8% | 6.137 | 5 | 2e |
| Overbetuwe | 12,7% | 2.820 | 4 | 4e |
| Sint-Michielsgestel | 12,4% | 1.834 | 3 | 3e |
| Groningen | 12,3% | 14.242 | 6 | 3e |
| Midden-Delfland | 12,3% | 1.292 | 2 | 5e |
| Rheden | 12,3% | 2.496 | 3 | 4e |
| Haarlemmermeer | 12,2% | 7.826 | 5 | 3e |
| Tilburg | 12,1% | 10.218 | 6 | 4e |
| Bergen NH | 12,1% | 1.934 | 2 | 4e |
| Lingewaard | 11,9% | 2.573 | 3 | 5e |
| Oisterwijk | 11,6% | 1.749 | 3 | 4e |
| Castricum | 11,5% | 2.318 | 3 | 4e |
| Deventer | 11,5% | 5.274 | 5 | 4e |
| Tiel | 11,5% | 1.789 | 3 | 5e |
| Zuidplas | 11,5% | 2.473 | 3 | 5e |
| Laren | 11,4% | 657 | 2 | 3e |
| Leeuwarden | 11,4% | 6.337 | 5 | 2e |
| Harderwijk | 11,4% | 2.582 | 3 | 6e |
| Reusel-De Mierden | 11,2% | 611 | 2 | 3e |
| Houten | 11,0% | 2.882 | 3 | 3e |
| Doesburg | 11,0% | 585 | 2 | 4e |
| Heumen | 10,8% | 948 | 2 | 6e |
| Rotterdam | 10,7% | 22.689 | 5 | 3e |
| Berg en Dal | 10,7% | 1.824 | 3 | 5e |
| Veldhoven | 10,7% | 2.052 | 3 | 4e |
| Lisse | 10,6% | 1.141 | 2 | 5e |
| Beverwijk | 10,6% | 1.737 | 3 | 6e |
| Amersfoort | 10,5% | 8.902 | 5 | 3e |
| Huizen | 10,4% | 1.982 | 3 | 5e |
| Epe | 10,4% | 1.745 | 2 | 6e |
| Heerenveen | 10,4% | 2.476 | 3 | 4e |
| Helmond | 10,4% | 3.385 | 4 | 5e |
| Arnhem | 10,3% | 6.840 | 4 | 3e |
| Dronten | 10,3% | 1.847 | 3 | 4e |
| Wassenaar | 10,3% | 1.331 | 2 | 3e |
| Soest | 10,3% | 2.377 | 3 | 4e |
| Buren | 10,3% | 1.355 | 2 | 5e |
| Gouda | 10,2% | 3.536 | 4 | 3e |
| Rhenen | 10,1% | 1.098 | 2 | 5e |
| Oss | 10,1% | 3.823 | 4 | 5e |
| Gorinchem | 10,1% | 1.455 | 2 | 5e |
| Nieuwegein | 10,0% | 2.560 | 3 | 5e |
| Etten-Leur | 10,0% | 1.774 | 3 | 6e |
| Aa en Hunze | 9,9% | 1.376 | 2 | 4e |
| Capelle aan den IJssel | 9,9% | 2.425 | 3 | 3e |
| Almere | 9,9% | 6.870 | 5 | 3e |
| Doetinchem | 9,9% | 2.651 | 3 | 6e |
| Alphen-Chaam | 9,9% | 522 | 1 | 5e |
| Nieuwkoop | 9,9% | 1.403 | 2 | 5e |
| Enkhuizen | 9,8% | 714 | 2 | 7e |
| Ede | 9,8% | 5.855 | 4 | 5e |
| Westervoort | 9,8% | 557 | 2 | 4e |
| Heemskerk | 9,7% | 1.720 | 2 | 6e |
| Lochem | 9,6% | 1.811 | 2 | 6e |
| IJsselstein | 9,5% | 1.373 | 2 | 5e |
| Zaltbommel | 9,5% | 1.364 | 2 | 6e |
| Vijfheerenlanden | 9,4% | 2.447 | 3 | 6e |
| Culemborg | 9,4% | 1.323 | 2 | 4e |
| Aalsmeer | 9,4% | 1.294 | 2 | 6e |
| Hattem | 9,3% | 641 | 1 | 7e |
| Enschede | 9,3% | 5.644 | 4 | 4e |
| Gilze en Rijen | 9,2% | 1.035 | 2 | 5e |
| Brummen | 9,1% | 882 | 1 | 6e |
| Goes | 9,0% | 1.600 | 2 | 7e |
| Zwolle | 9,0% | 5.926 | 4 | 5e |
| Veere | 9,0% | 1.122 | 2 | 6e |
| Lansingerland | 8,9% | 2.675 | 3 | 5e |
| Assen | 8,9% | 2.854 | 3 | 4e |
| Zandvoort | 8,9% | 699 | 1 | 7e |
| Waterland | 8,8% | 808 | 1 | 5e |
| Eemnes | 8,8% | 448 | 1 | 5e |
| Wijk bij Duurstede | 8,7% | 1.030 | 1 | 6e |
| Gemert-Bakel | 8,7% | 1.092 | 2 | 6e |
| Vlissingen | 8,7% | 1.437 | 3 | 5e |
| Waddinxveen | 8,7% | 1.258 | 2 | 6e |
| Alphen aan den Rijn | 8,7% | 4.348 | 4 | 6e |
| Hoorn | 8,6% | 2.560 | 3 | 5e |
| Apeldoorn | 8,4% | 6.079 | 3 | 5e |
| Woerden | 8,4% | 2.195 | 2 | 6e |
| Geldrop-Mierlo | 8,4% | 1.308 | 2 | 7e |
| Montferland | 8,2% | 1.391 | 2 | 6e |
| Medemblik | 8,2% | 1.676 | 2 | 7e |
| Schouwen-Duiveland | 8,2% | 1.430 | 2 | 6e |
| Dijk en Waard | 8,2% | 3.036 | 3 | 7e |
| Albrandswaard | 8,1% | 885 | 2 | 7e |
| Bergen op Zoom | 8,1% | 2.239 | 3 | 4e |
| Purmerend | 8,1% | 2.846 | 3 | 6e |
| Bodegraven-Reeuwijk | 8,0% | 1.390 | 2 | 7e |
| Montfoort | 7,9% | 571 | 1 | 6e |
| Meppel | 7,9% | 1.258 | 2 | 6e |
| Peel en Maas | 7,9% | 1.467 | 2 | 6e |
| Hof van Twente | 7,9% | 1.450 | 2 | 7e |
| Dordrecht | 7,8% | 3.694 | 3 | 6e |
| Middelburg | 7,8% | 1.721 | 2 | 6e |
| Beuningen | 7,8% | 898 | 1 | 5e |
| Westerkwartier | 7,8% | 2.375 | 2 | 7e |
| West Betuwe | 7,7% | 2.021 | 2 | 6e |
| Haaksbergen | 7,6% | 873 | 1 | 6e |
| Lelystad | 7,6% | 2.124 | 3 | 7e |
| Wijchen | 7,5% | 1.467 | 2 | 6e |
| Papendrecht | 7,5% | 1.073 | 2 | 6e |
| Súdwest-Fryslân | 7,5% | 3.209 | 3 | 6e |
| Vlaardingen | 7,5% | 2.038 | 3 | 4e |
| Noordenveld | 7,4% | 1.174 | 2 | 5e |
| Schiedam | 7,4% | 2.051 | 3 | 6e |
| Zevenaar | 7,3% | 1.438 | 2 | 8e |
| Sittard-Geleen | 7,3% | 2.730 | 3 | 5e |
| Duiven | 7,3% | 783 | 1 | 5e |
| Borne | 7,3% | 801 | 1 | 6e |
| Venlo | 7,2% | 2.889 | 3 | 5e |
| Halderberge | 7,2% | 905 | 1 | 5e |
| Goirle | 7,1% | 799 | 1 | 7e |
| De Wolden | 7,1% | 909 | 1 | 5e |
| Smallingerland | 7,0% | 1.645 | 2 | 8e |
| Zaanstad | 6,9% | 4.105 | 3 | 7e |
| Bronckhorst | 6,9% | 1.331 | 2 | 6e |
| Wormerland | 6,9% | 512 | 1 | 6e |
| Voorst | 6,9% | 892 | 1 | 7e |
| Zwijndrecht | 6,8% | 1.066 | 1 | 6e |
| Midden-Drenthe | 6,8% | 1.180 | 1 | 8e |
| Texel | 6,8% | 528 | 1 | 6e |
| Raalte | 6,7% | 1.331 | 1 | 7e |
| Schagen | 6,6% | 1.500 | 2 | 7e |
| Midden-Groningen | 6,6% | 1.581 | 2 | 7e |
| Heerde | 6,6% | 655 | 1 | 6e |
| De Fryske Marren | 6,5% | 1.661 | 2 | 6e |
| Ooststellingwerf | 6,5% | 746 | 1 | 6e |
| Harlingen | 6,5% | 448 | 1 | 7e |
| Hoeksche Waard | 6,5% | 2.670 | 2 | 8e |
| Steenwijkerland | 6,5% | 1.417 | 2 | 7e |
| Den Helder | 6,3% | 1.268 | 2 | 7e |
| Het Hogeland | 6,3% | 1.443 | 2 | 8e |
| Hollands Kroon | 6,3% | 1.270 | 2 | 8e |
| Maassluis | 6,2% | 948 | 1 | 5e |
| Land van Cuijk | 6,1% | 2.749 | 2 | 7e |
| Maasdriel | 6,1% | 716 | 1 | 6e |
| Heusden | 6,1% | 1.162 | 1 | 8e |
| Maasgouw | 6,1% | 608 | 1 | 5e |
| Kampen | 6,0% | 1.698 | 2 | 8e |
| Veenendaal | 6,0% | 1.901 | 2 | 8e |
| Zeewolde | 6,0% | 623 | 1 | 7e |
| Koggenland | 6,0% | 691 | 1 | 6e |
| Veendam | 5,8% | 618 | 1 | 5e |
| Voorne aan Zee | 5,8% | 1.795 | 2 | 9e |
| Opsterland | 5,8% | 832 | 1 | 7e |
| Roermond | 5,8% | 1.337 | 2 | 6e |
| Alblasserdam | 5,7% | 487 | 1 | 6e |
| Tytsjerksteradiel | 5,7% | 894 | 1 | 7e |
| Barendrecht | 5,6% | 1.247 | 1 | 7e |
| Meierijstad | 5,6% | 1.921 | 2 | 8e |
| Westerwolde | 5,6% | 599 | 1 | 8e |
| Valkenswaard | 5,6% | 803 | 1 | 8e |
| Roosendaal | 5,6% | 1.481 | 2 | 9e |
| Hendrik-Ido-Ambacht | 5,5% | 847 | 1 | 7e |
| Ommen | 5,4% | 548 | 1 | 7e |
| Waalwijk | 5,4% | 1.005 | 1 | 7e |
| Heerlen | 5,4% | 1.712 | 2 | 8e |
| Oldambt | 5,4% | 837 | 1 | 9e |
| Emmen | 5,2% | 2.299 | 2 | 7e |
| Oldenzaal | 5,2% | 765 | 1 | 7e |
| Hellendoorn | 5,0% | 883 | 1 | 7e |
| Almelo | 5,0% | 1.368 | 2 | 9e |
| Westland | 5,0% | 2.554 | 2 | 8e |
| Stadskanaal | 4,9% | 611 | 1 | 8e |
| Moerdijk | 4,9% | 766 | 1 | 8e |
| Dalfsen | 4,8% | 760 | 1 | 7e |
| Weert | 4,8% | 973 | 1 | 7e |
| Losser | 4,4% | 477 | 1 | 5e |
| Oude IJsselstreek | 4,4% | 830 | 1 | 8e |
| Terneuzen | 4,4% | 952 | 1 | 8e |
| Hulst | 4,3% | 533 | 1 | 7e |
| Borsele | 4,2% | 471 | 0 | 6e |
| Steenbergen | 4,2% | 441 | 1 | 9e |
| Krimpenerwaard | 4,1% | 1.191 | 1 | 10e |
| Beekdaelen | 4,0% | 631 | 1 | 7e |
| Kapelle | 3,9% | 273 | 0 | 7e |
| Krimpen aan den IJssel | 3,9% | 560 | 0 | 7e |
| Bladel | 3,9% | 355 | 0 | 6e |
| Goeree-Overflakkee | 3,8% | 1.064 | 1 | 8e |
| Edam-Volendam | 3,7% | 695 | 1 | 10e |
| Katwijk | 3,1% | 961 | 1 | 9e |
| Hoogeveen | 2,9% | 708 | 1 | 9e |
| Sliedrecht | 2,9% | 359 | 0 | 7e |
| Noardeast-Fryslân | 2,4% | 480 | 0 | 10e |
| Hardenberg | 2,3% | 732 | 0 | 9e |
Lokale lijsten met dezelfde naam in verschillende gemeenten kunnen een andere partij zijn. We voegen lijsten samen op de (afgekorte) naam.