Opkomst per gemeente, 2026

Van de 338 gemeenten die we volgen had Staphorst de hoogste opkomst (80,4%) en Rotterdam de laagste (40,6%). Gemiddeld ging 57,0% van de kiezers stemmen.

GemeentePlaatsOpkomstStemmersKiesgerechtigden
Staphorst180,4%10.65813.253
Rozendaal276,5%1.0591.385
Schiermonnikoog376,1%661869
Rijssen-Holten473,4%22.00629.963
Scherpenzeel572,6%5.8828.100
Urk672,5%11.02815.208
Renswoude771,3%3.0934.341
Woudenberg871,2%8.05411.305
Veere971,2%12.56917.661
Nunspeet1070,4%16.03122.782
Ameland1170,3%2.2153.150
Bunnik1270,1%8.88112.674
Zwartewaterland1369,8%12.46117.848
Molenlanden1469,8%24.16034.612
Bloemendaal1569,7%12.68518.207
Terschelling1669,4%2.8274.071
De Bilt1769,3%23.49533.918
Midden-Delfland1869,3%10.55815.246
Barneveld1969,2%32.45346.883
Putten2068,4%13.51919.751
Hattem2168,4%6.89210.076
Neder-Betuwe2268,4%13.10119.162
Texel2368,3%7.84811.491
Kapelle2467,6%6.99110.341
Heemstede2567,3%14.34221.314
Castricum2667,2%20.26730.165
Rhenen2767,1%10.87316.211
Oldebroek2867,0%12.82019.131
Elburg2966,8%12.52918.764
Lochem3066,7%18.90028.334
Goeree-Overflakkee3166,7%28.18142.281
Leusden3266,6%16.95625.465
Amersfoort3366,5%84.933127.665
Waterland3466,3%9.26013.959
Dalfsen3566,3%15.76923.773
Hilvarenbeek3666,3%8.81413.288
Mook en Middelaar3766,3%4.5566.869
Montfoort3866,2%7.23510.927
Voorschoten3966,2%13.35420.187
Houten4066,1%26.23639.675
Wageningen4166,0%22.01933.372
Renkum4265,9%17.10125.936
Oegstgeest4365,9%13.09119.877
Ommen4465,5%10.11415.453
Utrechtse Heuvelrug4565,4%26.44340.443
Hardinxveld-Giessendam4665,3%9.60314.696
Aa en Hunze4765,1%13.94321.430
Berkelland4865,0%23.55936.256
Heerde4964,8%10.02315.467
Kampen5064,8%28.23543.587
Tynaarlo5164,7%17.84227.596
Eemnes5264,4%5.1277.962
Bergen NH5364,3%16.08925.010
Bronckhorst5464,3%19.43630.236
De Wolden5564,3%12.95720.163
Wierden5664,2%12.95720.171
Heumen5764,2%8.84613.784
Hardenberg5864,1%32.26350.342
Voorst5964,1%13.07220.400
Uitgeest6064,0%6.90610.798
Heiloo6163,9%12.82820.082
Dinkelland6263,7%13.93321.889
Westerveld6363,6%10.64516.743
Landsmeer6463,5%5.7979.130
Vlieland6563,5%6731.060
Hof van Twente6663,5%18.51029.163
Noord-Beveland6763,3%4.3226.831
Oost Gelre6863,3%15.41824.374
Wassenaar6963,1%13.01620.613
Eijsden-Margraten7063,1%13.37221.191
Krimpenerwaard7163,1%28.91745.836
Tholen7263,1%13.20520.940
Raalte7363,0%19.89031.550
Altena7462,8%29.16246.429
Zwolle7562,7%66.187105.607
Oudewater7662,6%5.2558.390
Laren7762,6%5.7939.249
Gulpen-Wittem7862,5%7.42411.871
Teylingen7962,5%19.33230.940
Schouwen-Duiveland8062,5%17.60128.175
Ermelo8162,4%14.11922.622
Edam-Volendam8262,4%18.76930.090
Aalten8362,3%13.93522.363
Hendrik-Ido-Ambacht8462,3%15.38124.687
Woerden8562,2%26.19142.119
Baarn8662,1%12.59920.279
Midden-Drenthe8762,1%17.47528.149
Reimerswaal8862,1%10.95117.648
Zoeterwoude8962,0%5.1828.354
West Betuwe9062,0%26.29742.396
Krimpen aan den IJssel9162,0%14.40723.244
Wijk bij Duurstede9261,9%11.82219.095
Tubbergen9361,9%10.72717.343
Ede9461,8%60.06597.189
Epe9561,7%16.81327.234
Alphen-Chaam9661,7%5.3328.640
Sint-Michielsgestel9761,6%14.87124.152
Noordenveld9861,5%15.96225.959
Soest9961,3%23.36938.136
Nijkerk10061,2%22.12136.119
Borsele10161,2%11.23818.367
Nuenen, Gerwen en Nederwetten10261,2%11.95819.544
Sliedrecht10361,1%12.57620.567
De Ronde Venen10461,0%22.19336.382
Zutphen10561,0%24.39739.998
Bodegraven-Reeuwijk10661,0%17.56728.812
Gooise Meren10760,7%27.93545.988
Utrecht10860,7%178.282293.550
Boekel10960,7%5.7039.403
De Fryske Marren11060,5%25.50942.139
Hellendoorn11160,5%17.68529.255
Tytsjerksteradiel11260,3%15.68526.004
Zaltbommel11360,3%14.42823.924
Lansingerland11460,2%30.14350.041
Winterswijk11560,2%14.29023.737
Olst-Wijhe11660,1%9.32515.511
Koggenland11760,1%11.52419.185
Dantumadiel11860,0%9.12115.210
Zeist11960,0%31.05851.804
Ouder-Amstel12059,9%6.65411.103
Nieuwkoop12159,9%14.30123.879
Leiden12259,9%63.514106.064
West Maas en Waal12359,8%10.11016.906
Bergeijk12459,8%9.51515.919
Westerkwartier12559,8%30.80451.539
Het Hogeland12659,7%23.17938.819
Voerendaal12759,4%6.02410.136
Vught12859,4%15.43225.978
Bunschoten12959,3%10.48317.668
Katwijk13059,3%30.80751.942
Pijnacker-Nootdorp13159,3%26.65844.971
Kaag en Braassem13259,2%13.91223.498
Súdwest-Fryslân13359,2%42.88172.485
Steenwijkerland13459,2%21.85536.946
Opsterland13559,1%14.36024.293
Land van Cuijk13659,1%45.16076.416
Lopik13759,1%6.97511.807
Culemborg13859,1%14.22224.077
Blaricum13958,9%5.5459.415
Twenterand14058,8%15.81726.893
Buren14158,8%13.27222.573
Waalre14258,7%8.19013.960
Simpelveld14358,6%5.0468.614
Nijmegen14458,4%90.624155.185
Heeze-Leende14558,3%8.17614.012
Stichtse Vecht14658,3%30.19751.778
Drechterland14758,3%9.57316.418
Haaksbergen14858,2%11.53919.812
Meerssen14958,2%8.99315.449
Berg en Dal15058,2%17.09429.372
Barendrecht15158,0%22.16438.207
Groningen15258,0%115.873199.766
Veenendaal15357,8%31.62654.681
Weststellingwerf15457,8%12.49521.627
Opmeer15557,6%5.88810.230
Valkenburg aan de Geul15657,5%7.98013.867
Oude IJsselstreek15757,5%18.84232.751
Assen15857,5%32.17955.959
Zuidplas15957,5%21.66237.675
Harderwijk16057,5%22.82339.697
Eersel16157,5%9.50516.542
Huizen16257,5%19.06833.188
Doesburg16357,4%5.3769.371
Oldenzaal16457,3%14.91626.029
Schagen16557,3%22.68339.590
Haarlem16657,3%74.019129.279
Wijchen16757,1%19.54734.248
Heerenveen16857,0%23.92441.948
Wormerland16957,0%7.52413.201
Rheden17056,9%20.38835.819
Oostzaan17156,9%4.4117.757
Borne17256,8%11.07219.477
Gouda17356,8%34.99861.614
Leiderdorp17456,7%12.56222.146
Lisse17556,7%10.86419.161
Goirle17656,7%11.27219.881
Losser17756,7%10.80819.069
Hillegom17856,6%10.51118.570
Oisterwijk17956,6%15.13926.750
Overbetuwe18056,6%22.21239.259
Lingewaard18156,4%21.77138.567
Son en Breugel18256,4%8.05214.286
Horst aan de Maas18356,4%20.49636.370
Hoeksche Waard18456,1%41.23573.439
Asten18556,1%7.96714.199
Stede Broec18656,0%10.09818.025
Echt-Susteren18756,0%15.02926.858
Montferland18855,9%17.02230.447
Middelburg18955,8%22.17339.727
Alblasserdam19055,8%8.64215.486
Maasdriel19155,8%11.80221.151
Heemskerk19255,8%17.84131.991
Drimmelen19355,7%12.86123.084
Oirschot19455,6%9.03416.238
Meppel19555,6%16.10228.955
Westland19655,6%51.50992.649
Brummen19755,5%9.90217.844
Papendrecht19855,3%14.29825.839
Noardeast-Fryslân19955,3%20.29436.681
Zandvoort20055,3%7.93214.344
Medemblik20155,3%20.50937.096
Borger-Odoorn20255,2%11.81821.402
Valkenswaard20355,2%14.42726.134
Deventer20455,1%46.21183.842
Achtkarspelen20555,1%12.40122.503
Goes20654,9%17.86232.532
Doetinchem20754,9%26.91349.049
Someren20854,8%9.03416.473
Beek20954,8%7.22013.168
Delft21054,7%47.71687.214
Druten21154,7%8.86416.206
Hulst21254,6%12.46322.815
Alphen aan den Rijn21354,6%50.67492.847
IJsselstein21454,6%14.47726.536
Ooststellingwerf21554,5%11.51121.133
Maashorst21654,4%26.32848.370
Waddinxveen21754,4%14.58026.792
Zeewolde21854,3%10.48619.312
Boxtel21954,1%15.11227.925
Beuningen22054,1%11.66721.574
Deurne22154,0%14.58827.005
Waadhoeke22254,0%20.36437.745
Amstelveen22353,9%36.47667.675
Aalsmeer22453,9%13.94125.873
Hoogeveen22553,9%24.24244.999
Bladel22653,8%9.28917.252
Nederweert22753,8%7.67914.273
Baarle-Nassau22853,8%3.2306.005
Apeldoorn22953,7%72.433134.905
Noordoostpolder23053,6%21.25539.658
Beekdaelen23153,6%15.96529.793
Bernheze23253,5%14.15326.465
Vijfheerenlanden23353,5%26.27749.147
Leeuwarden23453,5%55.911104.601
Duiven23553,4%10.83420.279
Ridderkerk23653,3%20.36938.234
Leidschendam-Voorburg23753,2%32.66761.449
Gennep23853,1%7.75914.619
Alkmaar23953,1%48.16590.763
Zevenaar24052,7%19.69137.332
Best24152,7%13.35325.341
Velsen24252,7%29.58856.167
Maassluis24352,6%15.33429.155
Albrandswaard24452,4%10.96220.904
Harlingen24552,4%6.92913.228
Steenbergen24652,3%10.56920.206
Dijk en Waard24752,3%37.29471.331
Smallingerland24852,3%23.62545.194
Sluis24952,2%10.12619.406
Westerwolde25052,1%10.79020.712
Zundert25152,0%9.80518.854
Gilze en Rijen25251,9%11.32421.824
Stein25351,9%10.79220.805
's-Hertogenbosch25451,8%67.545130.435
Laarbeek25551,7%9.78018.926
Veldhoven25651,6%19.31437.440
Cranendonck25751,5%8.69816.900
Dronten25851,5%18.10835.188
Heusden25951,3%19.23237.507
Coevorden26051,1%14.98029.295
Leudal26150,9%15.20729.877
Roerdalen26250,8%8.89717.519
Voorne aan Zee26350,6%30.91261.045
Peel en Maas26450,6%18.73937.056
Haarlemmermeer26550,6%64.667127.879
Moerdijk26650,5%15.87531.416
Breda26750,5%77.263152.905
Venray26850,4%18.52736.786
Meierijstad26950,2%34.38768.478
Hollands Kroon27050,2%20.39140.629
Reusel-De Mierden27150,1%5.48810.948
Arnhem27249,9%66.482133.277
Emmen27349,8%44.44389.248
Gemert-Bakel27449,8%12.63025.371
Halderberge27549,7%12.70325.584
Hoorn27649,6%29.88660.248
Bergen NH27749,6%5.44210.979
Maasgouw27849,5%10.12920.443
Loon op Zand27949,5%9.68219.545
Oss28049,5%38.01376.786
Geertruidenberg28149,4%8.81117.854
Rijswijk28249,3%23.20547.053
Bergen op Zoom28349,0%27.85356.876
Enkhuizen28448,9%7.35415.036
Weert28548,9%20.52941.996
Eemsdelta28648,9%17.80536.430
Sittard-Geleen28748,7%37.47376.993
Etten-Leur28848,6%17.82836.689
Geldrop-Mierlo28948,5%15.74232.447
Uithoorn29048,5%11.84524.433
Landgraaf29148,4%14.89530.749
Dordrecht29248,3%47.44298.161
Beverwijk29348,3%16.46534.098
Beesel29448,1%5.37111.177
Midden-Groningen29547,9%23.98350.021
Terneuzen29647,9%21.72645.333
Oldambt29747,9%15.64832.688
Nieuwegein29847,8%25.66253.696
Stadskanaal29947,6%12.42526.096
Woensdrecht30047,6%8.74118.367
Venlo30147,5%40.30784.834
Enschede30247,4%61.108128.984
Westervoort30347,1%5.77012.247
Amsterdam30447,1%347.121737.489
Diemen30547,0%11.63024.730
Rucphen30647,0%9.28319.757
Dongen30747,0%10.47722.305
Gorinchem30847,0%14.52630.929
Zoetermeer30946,9%47.815101.918
Veendam31046,9%10.65222.726
Roermond31146,9%23.20849.535
Maastricht31246,5%48.210103.597
Oosterhout31346,5%21.96147.192
Zaanstad31446,5%59.652128.223
Purmerend31546,4%35.48076.418
Den Haag31646,4%203.533438.895
Tiel31745,8%15.69234.284
Tilburg31845,5%84.920186.454
Almelo31945,5%27.51760.432
Vlaardingen32045,3%27.37260.452
Capelle aan den IJssel32145,2%24.60554.426
Waalwijk32245,1%18.86041.839
Zwijndrecht32344,5%15.79335.481
Vlissingen32444,5%16.57037.238
Eindhoven32544,4%84.940191.331
Vaals32644,3%3.7868.555
Pekela32744,2%4.3749.886
Heerlen32844,2%31.95072.248
Brunssum32944,2%10.33423.402
Den Helder33043,9%20.25046.174
Kerkrade33143,7%16.59137.980
Schiedam33243,3%27.96364.528
Nissewaard33342,9%30.18370.409
Lelystad33442,6%28.14566.048
Helmond33542,5%32.70176.882
Roosendaal33642,0%26.73463.628
Almere33740,7%69.861171.481
Rotterdam33840,6%213.008525.071

Het gemiddelde is het gemiddelde van de gemeenten, niet gewogen naar grootte.

Alle verkiezingsoverzichten