PvdA in de gemeenteraden, 2022
PvdA deed mee in 231 gemeenten die we volgen en werd in 8 de grootste. Samen haalde de partij 570 zetels. Het sterkst was Middelburg met 24,1% van de stemmen.
| Gemeente | Aandeel stemmen | Stemmen | Zetels | Plaats |
|---|---|---|---|---|
| Middelburg | 24,1% | 5.190 | 8 | 1e |
| Mook en Middelaar | 24,0% | 1.011 | 3 | 3e |
| Harlingen | 20,8% | 1.424 | 4 | 1e |
| Veendam | 20,7% | 2.094 | 5 | 2e |
| Westerwolde | 20,3% | 2.175 | 0 | 2e |
| Súdwest-Fryslân | 20,2% | 8.077 | 8 | 1e |
| Heerenveen | 19,7% | 4.278 | 7 | 1e |
| Texel | 19,6% | 1.451 | 3 | 2e |
| Leeuwarden | 18,8% | 9.730 | 8 | 1e |
| Midden-Drenthe | 18,6% | 2.936 | 4 | 3e |
| Alblasserdam | 17,9% | 1.552 | 3 | 2e |
| Terschelling | 17,6% | 476 | 2 | 4e |
| Amsterdam | 17,6% | 57.093 | 9 | 1e |
| Heiloo | 17,0% | 2.087 | 3 | 2e |
| Haarlem | 16,4% | 10.984 | 7 | 1e |
| Eemnes | 16,3% | 749 | 2 | 4e |
| Emmen | 16,1% | 6.669 | 7 | 2e |
| Hoogeveen | 16,0% | 3.478 | 5 | 3e |
| Sluis | 16,0% | 1.606 | 3 | 3e |
| Borger-Odoorn | 15,8% | 1.733 | 3 | 2e |
| Westervoort | 15,8% | 807 | 3 | 3e |
| Pekela | 15,7% | 681 | 2 | 4e |
| Brummen | 15,5% | 1.314 | 3 | 4e |
| Vaals | 15,5% | 591 | 2 | 5e |
| Coevorden | 15,4% | 2.299 | 4 | 2e |
| Rheden | 15,2% | 2.801 | 4 | 4e |
| Leusden | 15,2% | 2.383 | 3 | 3e |
| Oldambt | 14,7% | 2.161 | 4 | 1e |
| Maassluis | 14,6% | 1.894 | 4 | 2e |
| Wormerland | 14,6% | 1.071 | 2 | 4e |
| Aa en Hunze | 14,5% | 1.886 | 3 | 4e |
| Wageningen | 14,5% | 2.737 | 4 | 3e |
| Steenwijkerland | 14,3% | 2.858 | 4 | 3e |
| Oostzaan | 14,3% | 619 | 2 | 4e |
| Horst aan de Maas | 13,9% | 2.678 | 4 | 4e |
| Het Hogeland | 13,9% | 2.974 | 4 | 2e |
| Albrandswaard | 13,7% | 1.359 | 3 | 4e |
| Neder-Betuwe | 13,7% | 1.606 | 3 | 2e |
| Nissewaard | 13,5% | 3.883 | 5 | 2e |
| Stadskanaal | 13,2% | 1.430 | 3 | 4e |
| Deventer | 13,1% | 5.449 | 5 | 3e |
| Olst-Wijhe | 13,0% | 1.085 | 2 | 4e |
| Goirle | 13,0% | 1.286 | 2 | 4e |
| Haaksbergen | 12,8% | 1.391 | 2 | 5e |
| Venlo | 12,7% | 4.770 | 5 | 3e |
| Montferland | 12,7% | 1.982 | 3 | 5e |
| Borne | 12,7% | 1.302 | 2 | 5e |
| Midden-Groningen | 12,7% | 2.909 | 4 | 3e |
| Ouder-Amstel | 12,7% | 832 | 2 | 6e |
| Etten-Leur | 12,6% | 2.048 | 3 | 5e |
| Gorinchem | 12,6% | 1.949 | 3 | 3e |
| Zaanstad | 12,6% | 6.979 | 5 | 2e |
| Opsterland | 12,4% | 1.627 | 3 | 3e |
| Smallingerland | 12,4% | 2.839 | 4 | 3e |
| Ooststellingwerf | 12,3% | 1.362 | 3 | 3e |
| Diemen | 12,3% | 1.316 | 3 | 5e |
| Doetinchem | 12,3% | 2.820 | 4 | 2e |
| Sint-Michielsgestel | 12,3% | 1.579 | 2 | 4e |
| Tiel | 12,2% | 1.732 | 3 | 3e |
| Nieuwegein | 12,1% | 2.656 | 4 | 3e |
| Renkum | 12,1% | 1.898 | 3 | 5e |
| Tytsjerksteradiel | 12,1% | 1.821 | 3 | 4e |
| Kapelle | 12,0% | 818 | 2 | 5e |
| Groningen | 11,8% | 12.434 | 6 | 2e |
| Tynaarlo | 11,8% | 1.942 | 3 | 4e |
| Zutphen | 11,8% | 2.514 | 4 | 3e |
| Zevenaar | 11,7% | 2.050 | 3 | 3e |
| Winterswijk | 11,6% | 1.608 | 2 | 5e |
| Borsele | 11,5% | 1.253 | 2 | 4e |
| Uitgeest | 11,5% | 723 | 2 | 6e |
| Valkenswaard | 11,5% | 1.455 | 3 | 4e |
| Noordenveld | 11,5% | 1.731 | 2 | 3e |
| Hof van Twente | 11,4% | 1.844 | 3 | 5e |
| Hulst | 11,4% | 1.384 | 2 | 4e |
| Losser | 11,2% | 1.139 | 2 | 4e |
| Zwartewaterland | 11,0% | 1.289 | 2 | 5e |
| Veldhoven | 10,9% | 1.970 | 3 | 4e |
| Eindhoven | 10,8% | 8.390 | 5 | 4e |
| Schagen | 10,7% | 2.157 | 3 | 5e |
| Heumen | 10,7% | 865 | 2 | 5e |
| Gennep | 10,7% | 769 | 2 | 5e |
| Gilze en Rijen | 10,7% | 1.133 | 2 | 5e |
| Kerkrade | 10,6% | 1.751 | 3 | 3e |
| Geldrop-Mierlo | 10,5% | 1.652 | 3 | 4e |
| Nijmegen | 10,5% | 8.352 | 4 | 4e |
| Heerde | 10,5% | 927 | 2 | 5e |
| Reusel-De Mierden | 10,5% | 536 | 1 | 4e |
| Voerendaal | 10,4% | 626 | 2 | 5e |
| Oude IJsselstreek | 10,4% | 1.781 | 3 | 4e |
| Baarn | 10,4% | 1.240 | 2 | 5e |
| Westerkwartier | 10,3% | 3.029 | 3 | 5e |
| Gouda | 10,2% | 3.100 | 4 | 4e |
| Breda | 10,2% | 7.125 | 4 | 4e |
| Waterland | 10,2% | 908 | 2 | 6e |
| Leiden | 10,1% | 5.546 | 4 | 4e |
| Zwolle | 10,0% | 5.728 | 4 | 5e |
| Reimerswaal | 10,0% | 1.081 | 2 | 4e |
| Velsen | 10,0% | 2.661 | 3 | 5e |
| Enschede | 10,0% | 5.749 | 4 | 3e |
| Ameland | 9,9% | 214 | 1 | 5e |
| Berkelland | 9,9% | 2.156 | 3 | 5e |
| Moerdijk | 9,7% | 1.379 | 2 | 6e |
| Assen | 9,6% | 2.703 | 3 | 4e |
| Almere | 9,6% | 6.236 | 4 | 3e |
| Vlissingen | 9,6% | 1.553 | 3 | 4e |
| Dalfsen | 9,5% | 1.374 | 2 | 4e |
| Schiedam | 9,5% | 2.513 | 4 | 4e |
| Westerveld | 9,4% | 953 | 2 | 6e |
| Sliedrecht | 9,4% | 1.054 | 2 | 4e |
| Hardinxveld-Giessendam | 9,4% | 829 | 2 | 4e |
| Beverwijk | 9,3% | 1.370 | 2 | 6e |
| Achtkarspelen | 9,3% | 1.103 | 2 | 5e |
| Wijchen | 9,3% | 1.657 | 2 | 5e |
| Uithoorn | 9,2% | 1.015 | 2 | 5e |
| IJsselstein | 9,1% | 1.211 | 2 | 6e |
| De Fryske Marren | 9,1% | 2.172 | 3 | 5e |
| Maastricht | 9,1% | 4.093 | 4 | 5e |
| Amstelveen | 8,9% | 3.077 | 3 | 5e |
| Katwijk | 8,9% | 2.670 | 3 | 5e |
| Lopik | 8,9% | 576 | 1 | 5e |
| Castricum | 8,8% | 1.653 | 2 | 5e |
| Heemstede | 8,8% | 1.179 | 2 | 6e |
| Meppel | 8,7% | 1.281 | 2 | 5e |
| Someren | 8,7% | 766 | 1 | 5e |
| Lochem | 8,7% | 1.533 | 2 | 7e |
| Terneuzen | 8,7% | 1.761 | 3 | 5e |
| Heusden | 8,7% | 1.546 | 2 | 6e |
| Huizen | 8,7% | 1.574 | 2 | 7e |
| Heemskerk | 8,6% | 1.273 | 2 | 7e |
| Bloemendaal | 8,6% | 1.048 | 0 | 5e |
| Rotterdam | 8,6% | 17.113 | 4 | 5e |
| Enkhuizen | 8,6% | 649 | 2 | 6e |
| Landsmeer | 8,6% | 471 | 1 | 6e |
| Bronckhorst | 8,5% | 1.525 | 2 | 5e |
| Alkmaar | 8,5% | 3.917 | 3 | 6e |
| Apeldoorn | 8,4% | 5.769 | 3 | 4e |
| Laarbeek | 8,4% | 762 | 1 | 6e |
| Hendrik-Ido-Ambacht | 8,4% | 1.139 | 2 | 6e |
| Soest | 8,3% | 1.819 | 2 | 6e |
| De Wolden | 8,3% | 1.009 | 0 | 5e |
| Hollands Kroon | 8,2% | 1.488 | 2 | 6e |
| Bergen NH | 8,2% | 1.268 | 1 | 7e |
| Almelo | 8,1% | 2.057 | 3 | 4e |
| Leidschendam-Voorburg | 8,0% | 2.445 | 3 | 6e |
| Utrecht | 7,9% | 12.460 | 4 | 4e |
| Oldenzaal | 7,8% | 1.078 | 2 | 5e |
| Hoorn | 7,8% | 2.145 | 3 | 8e |
| Oost Gelre | 7,8% | 1.087 | 1 | 4e |
| Vijfheerenlanden | 7,7% | 1.871 | 2 | 7e |
| Noordoostpolder | 7,7% | 1.480 | 2 | 6e |
| Voorschoten | 7,6% | 898 | 1 | 6e |
| Arnhem | 7,6% | 4.582 | 3 | 6e |
| Schouwen-Duiveland | 7,5% | 1.285 | 2 | 6e |
| Hardenberg | 7,5% | 1.996 | 2 | 5e |
| Goeree-Overflakkee | 7,5% | 1.966 | 2 | 7e |
| Gooise Meren | 7,5% | 1.961 | 2 | 7e |
| Rijssen-Holten | 7,5% | 1.505 | 2 | 6e |
| Ommen | 7,5% | 669 | 1 | 5e |
| Culemborg | 7,5% | 982 | 1 | 6e |
| Teylingen | 7,3% | 1.231 | 2 | 6e |
| Zandvoort | 7,3% | 556 | 1 | 8e |
| Woensdrecht | 7,3% | 603 | 1 | 6e |
| Noardeast-Fryslân | 7,3% | 1.436 | 2 | 6e |
| Lelystad | 7,3% | 1.853 | 3 | 6e |
| Berg en Dal | 7,2% | 1.186 | 2 | 6e |
| De Bilt | 7,2% | 1.545 | 2 | 6e |
| Delft | 7,1% | 3.033 | 3 | 6e |
| Rijswijk | 7,1% | 1.450 | 2 | 7e |
| Duiven | 7,0% | 688 | 1 | 6e |
| Stichtse Vecht | 6,9% | 1.910 | 2 | 7e |
| 's-Hertogenbosch | 6,9% | 4.222 | 3 | 7e |
| Epe | 6,9% | 1.059 | 1 | 7e |
| Zwijndrecht | 6,8% | 1.043 | 2 | 7e |
| Stein | 6,8% | 744 | 1 | 5e |
| Hilversum | 6,8% | 2.438 | 2 | 7e |
| Haarlemmermeer | 6,8% | 3.857 | 3 | 7e |
| Rucphen | 6,8% | 564 | 1 | 5e |
| Dronten | 6,7% | 1.114 | 2 | 8e |
| Papendrecht | 6,7% | 816 | 1 | 8e |
| Waalre | 6,6% | 509 | 1 | 7e |
| Zoetermeer | 6,6% | 3.408 | 3 | 8e |
| Roosendaal | 6,6% | 1.679 | 2 | 6e |
| Aalsmeer | 6,6% | 833 | 1 | 6e |
| Harderwijk | 6,5% | 1.362 | 2 | 7e |
| Den Haag | 6,4% | 11.764 | 3 | 6e |
| Amersfoort | 6,4% | 4.397 | 2 | 7e |
| Hoeksche Waard | 6,3% | 2.402 | 2 | 7e |
| Capelle aan den IJssel | 6,2% | 1.435 | 2 | 7e |
| Dordrecht | 6,2% | 2.777 | 2 | 7e |
| Zaltbommel | 6,1% | 846 | 1 | 8e |
| Tubbergen | 6,1% | 675 | 1 | 5e |
| Vlaardingen | 6,1% | 1.502 | 2 | 9e |
| Lingewaard | 6,0% | 1.167 | 2 | 9e |
| Venray | 6,0% | 1.060 | 1 | 7e |
| Roermond | 5,9% | 1.346 | 2 | 8e |
| Tilburg | 5,9% | 4.291 | 3 | 6e |
| Weert | 5,7% | 1.057 | 1 | 7e |
| Barendrecht | 5,6% | 1.205 | 1 | 5e |
| Staphorst | 5,6% | 526 | 1 | 5e |
| Bergen op Zoom | 5,5% | 1.347 | 2 | 9e |
| Rhenen | 5,4% | 515 | 1 | 8e |
| Wassenaar | 5,3% | 605 | 1 | 8e |
| Krimpen aan den IJssel | 5,3% | 780 | 1 | 8e |
| Edam-Volendam | 5,3% | 992 | 1 | 8e |
| Zeist | 5,2% | 1.496 | 1 | 8e |
| Den Helder | 5,2% | 1.048 | 2 | 10e |
| Bodegraven-Reeuwijk | 5,1% | 814 | 1 | 9e |
| Drimmelen | 5,1% | 612 | 1 | 7e |
| Houten | 5,0% | 1.172 | 1 | 9e |
| Oosterhout | 4,9% | 1.027 | 1 | 9e |
| Lansingerland | 4,9% | 1.286 | 1 | 8e |
| Ede | 4,8% | 2.680 | 2 | 9e |
| Beuningen | 4,8% | 510 | 1 | 7e |
| Helmond | 4,8% | 1.394 | 2 | 9e |
| Landgraaf | 4,8% | 716 | 1 | 9e |
| Sittard-Geleen | 4,7% | 1.797 | 2 | 6e |
| Alphen aan den Rijn | 4,6% | 2.193 | 2 | 9e |
| Overbetuwe | 4,5% | 887 | 1 | 7e |
| Beekdaelen | 4,3% | 676 | 1 | 7e |
| Heeze-Leende | 4,1% | 315 | 0 | 8e |
| Raalte | 4,1% | 725 | 1 | 7e |
| West Betuwe | 4,1% | 1.011 | 1 | 10e |
| Maasdriel | 4,0% | 436 | 0 | 7e |
| Kampen | 3,8% | 990 | 1 | 10e |
| Hellendoorn | 3,7% | 648 | 1 | 7e |
| Midden-Delfland | 3,7% | 366 | 0 | 7e |
| Echt-Susteren | 3,3% | 490 | 0 | 7e |
| Oss | 3,1% | 1.122 | 1 | 10e |
| Heerlen | 3,1% | 946 | 1 | 13e |
| Veenendaal | 2,9% | 876 | 1 | 10e |
| Westland | 2,8% | 1.387 | 1 | 9e |
Lokale lijsten met dezelfde naam in verschillende gemeenten kunnen een andere partij zijn. We voegen lijsten samen op de (afgekorte) naam.