Provinciale Statenverkiezingen 2023: uitslag in provincie Zuid-Holland

Bij de Provinciale Statenverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in de provincie Zuid-Holland 1.487.914 stemmen uit op een lijst. BBB werd de grootste met 13,7%, gevolgd door VVD (13,1%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
BBB203.41713,7%
VVD195.47813,1%
GROENLINKS145.9049,8%
D66112.0977,5%
Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)103.8967,0%
PVV (Partij voor de Vrijheid)95.0626,4%
CDA92.5316,2%
JA2191.1136,1%
Partij voor de Dieren72.6644,9%
Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP)61.5144,1%
ChristenUnie61.2834,1%
Forum voor Democratie53.0673,6%
SP (Socialistische Partij)50.6163,4%
50PLUS45.1863,0%
Volt42.6522,9%
DENK22.0681,5%
Belang van Nederland (BVNL)18.3411,2%
AWP voor water, klimaat en natuur13.7970,9%
GOUD6.1050,4%
JEZUS LEEFT1.1230,1%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
's-GravenhageVVD13,7%169.865
AlblasserdamStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)21,0%9.381
AlbrandswaardVVD16,7%11.428
Alphen aan den RijnBBB17,9%51.930
BarendrechtVVD15,6%20.721
Bodegraven-ReeuwijkBBB23,6%17.717
Capelle aan den IJsselVVD13,4%24.558
DelftGROENLINKS17,6%44.106
DordrechtVVD12,1%46.419
Goeree-OverflakkeeBBB22,9%27.417
GorinchemVVD13,6%15.482
GoudaGROENLINKS13,0%33.167
Hardinxveld-GiessendamStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)25,4%9.317
Hendrik-Ido-AmbachtStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)16,9%14.258
HillegomBBB17,3%10.329
Hoeksche WaardBBB19,6%44.111
Kaag en BraassemBBB25,3%14.125
KatwijkBBB19,4%31.661
Krimpen aan den IJsselStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)17,8%14.537
KrimpenerwaardBBB23,2%30.198
LansingerlandVVD17,9%28.223
LeidenGROENLINKS22,2%58.548
LeiderdorpVVD15,2%13.272
Leidschendam-VoorburgVVD17,5%33.607
LisseBBB17,5%11.580
MaassluisBBB14,9%13.889
Midden-DelflandBBB21,0%10.482
MolenlandenBBB22,4%25.074
NieuwkoopBBB31,0%14.465
NissewaardBBB19,3%30.244
NoordwijkBBB18,7%21.497
OegstgeestVVD17,4%12.876
PapendrechtVVD14,4%13.499
Pijnacker-NootdorpVVD16,2%26.234
RidderkerkBBB14,1%19.885
RijswijkVVD14,5%21.877
RotterdamGROENLINKS14,2%193.783
SchiedamBBB12,4%25.765
SliedrechtStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)20,7%11.908
TeylingenVVD17,1%19.142
VlaardingenBBB13,3%26.017
Voorne aan ZeeBBB19,6%31.896
VoorschotenVVD16,6%12.973
WaddinxveenBBB16,1%14.597
WassenaarVVD26,4%11.813
WestlandBBB22,1%51.752
ZoetermeerVVD14,1%49.626
ZoeterwoudeBBB24,8%4.824
ZuidplasBBB15,6%20.738
ZwijndrechtBBB14,1%17.101

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over de provincie Zuid-Holland