Provinciale Statenverkiezingen 2023: uitslag in provincie Overijssel

Bij de Provinciale Statenverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in de provincie Overijssel 591.124 stemmen uit op een lijst. BBB werd de grootste met 31,5%, gevolgd door CDA (8,2%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
BBB185.92131,5%
CDA48.4888,2%
VVD47.0748,0%
GROENLINKS43.8257,4%
Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)39.5996,7%
ChristenUnie34.8075,9%
PVV (Partij voor de Vrijheid)28.8644,9%
Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP)21.6213,7%
D6621.2703,6%
JA2121.0463,6%
Partij voor de Dieren21.0103,6%
SP (Socialistische Partij)17.6323,0%
Volt17.6173,0%
Forum voor Democratie16.0912,7%
Samen Lokaal Twente9.0351,5%
50PLUS7.1141,2%
Alliantie4.7940,8%
Belang van Nederland (BVNL)4.6150,8%
JEZUS LEEFT7010,1%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
AlmeloBBB27,2%28.879
BorneBBB30,4%12.687
DalfsenBBB43,8%17.534
DeventerBBB27,0%48.014
DinkellandBBB52,5%15.710
EnschedeBBB20,7%62.930
HaaksbergenBBB42,0%13.238
HardenbergBBB43,1%34.435
HellendoornBBB37,2%19.758
Hengelo (O)BBB22,2%37.049
Hof van TwenteBBB43,2%20.221
KampenBBB24,5%29.166
LosserBBB40,7%11.940
OldenzaalBBB27,6%16.002
Olst-WijheBBB40,8%10.609
OmmenBBB42,5%10.881
RaalteBBB45,3%21.881
Rijssen-HoltenBBB28,2%21.875
StaphorstStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)32,4%10.644
SteenwijkerlandBBB38,6%24.391
TubbergenBBB58,8%12.983
TwenterandBBB44,8%18.334
WierdenBBB37,2%14.126
ZwartewaterlandBBB26,9%12.847
ZwolleGROENLINKS14,4%64.990

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over de provincie Overijssel