Provinciale Statenverkiezingen 2023: uitslag in provincie Noord-Holland

Bij de Provinciale Statenverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in de provincie Noord-Holland 1.186.512 stemmen uit op een lijst. BBB werd de grootste met 13,6%, gevolgd door VVD (12,8%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
BBB161.87713,6%
VVD151.45412,8%
GROENLINKS135.20411,4%
Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)131.56611,1%
D6687.9107,4%
Partij voor de Dieren86.8577,3%
JA2164.6065,4%
PVV (Partij voor de Vrijheid)55.8904,7%
Volt53.4484,5%
CDA47.4294,0%
Forum voor Democratie41.6853,5%
SP (Socialistische Partij)40.1043,4%
50PLUS36.2343,1%
ChristenUnie24.7532,1%
DENK14.7111,2%
Belang van Nederland (BVNL)13.6031,1%
Onafhankelijke Politiek-NH OPNH11.9161,0%
AWP voor water, klimaat en natuur8.9310,8%
Piratenpartij6.4060,5%
CODE ORANJE4.9150,4%
Nederland met een PLAN (S.V.P.)3.5180,3%
Namens Noord-Hollanders.2.3370,2%
JEZUS LEEFT1.1580,1%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
AalsmeerVVD17,9%14.538
AlkmaarBBB14,9%49.655
AmstelveenVVD17,5%34.851
AmsterdamGROENLINKS18,3%304.524
Bergen (NH)BBB16,6%16.575
BeverwijkBBB15,7%16.084
BlaricumVVD26,6%5.936
BloemendaalVVD24,8%12.735
CastricumBBB14,5%20.205
Den HelderBBB23,2%21.022
DiemenGROENLINKS15,5%11.068
Dijk en WaardBBB19,4%36.633
DrechterlandBBB29,2%10.079
Edam-VolendamBBB22,5%19.796
EnkhuizenBBB19,2%8.202
Gooise MerenVVD20,6%28.802
HaarlemGROENLINKS15,7%68.427
HaarlemmermeerVVD16,0%64.206
HeemskerkBBB15,6%17.427
HeemstedeVVD23,1%14.226
HeilooVVD16,8%13.409
HilversumVVD13,6%38.730
Hollands KroonBBB38,7%22.315
HoornBBB16,7%30.006
HuizenVVD15,6%19.422
KoggenlandBBB31,6%11.811
LandsmeerBBB15,7%5.702
LarenVVD32,3%5.922
MedemblikBBB28,7%21.452
OostzaanBBB19,0%4.793
OpmeerBBB33,5%6.080
Ouder-AmstelVVD15,0%6.773
PurmerendBBB19,7%37.948
SchagenBBB25,9%23.270
Stede BroecBBB25,7%9.782
TexelBBB33,5%7.831
UitgeestBBB17,8%6.930
UithoornBBB17,3%13.028
VelsenBBB15,3%30.039
WaterlandBBB19,8%9.686
WijdemerenBBB20,8%12.829
WormerlandBBB20,3%8.260
ZaanstadBBB14,8%57.837
ZandvoortVVD18,4%7.666

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over de provincie Noord-Holland