Provinciale Statenverkiezingen 2023: uitslag in provincie Noord-Brabant

Bij de Provinciale Statenverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in de provincie Noord-Brabant 1.095.904 stemmen uit op een lijst. BBB werd de grootste met 18,2%, gevolgd door VVD (14,1%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
BBB199.85818,2%
VVD154.37014,1%
GROENLINKS84.7557,7%
Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)83.5137,6%
SP (Socialistische Partij)83.4357,6%
PVV (Partij voor de Vrijheid)74.5086,8%
D6673.3176,7%
CDA72.2756,6%
JA2146.1424,2%
Lokaal Brabant45.7234,2%
Partij voor de Dieren42.2693,9%
Volt32.2032,9%
Forum voor Democratie31.1602,8%
50PLUS28.5952,6%
ChristenUnie-SGP17.3721,6%
Belang van Nederland (BVNL)9.6260,9%
Alliantie6.6200,6%
AWP voor water, klimaat en natuur5.1040,5%
Ouderen Appèl - Hart voor Brabant4.2450,4%
JEZUS LEEFT8140,1%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
's-HertogenboschVVD13,5%68.907
Alphen-ChaamBBB32,4%5.648
AltenaChristenUnie-SGP22,0%27.848
AstenBBB28,1%8.262
Baarle-NassauBBB39,0%3.381
BergeijkBBB28,5%9.268
Bergen op ZoomVVD16,1%25.534
BernhezeBBB23,4%14.990
BestVVD16,4%13.423
BladelBBB25,2%9.996
BoekelBBB32,9%5.449
BoxtelBBB19,3%14.389
BredaVVD17,3%76.570
CranendonckBBB24,6%9.597
DeurneBBB31,5%15.344
DongenBBB19,5%11.314
DrimmelenBBB28,2%13.253
EerselBBB24,0%9.598
EindhovenGROENLINKS13,7%81.252
Etten-LeurBBB18,2%18.121
GeertruidenbergBBB21,9%9.186
Geldrop-MierloBBB14,5%17.365
Gemert-BakelBBB30,0%14.292
Gilze en RijenBBB21,3%11.363
GoirleVVD15,5%10.871
HalderbergeBBB22,3%12.962
Heeze-LeendeBBB20,6%8.617
HelmondBBB15,0%32.531
HeusdenBBB20,4%20.078
HilvarenbeekBBB26,2%8.493
LaarbeekBBB25,6%10.787
Land van CuijkBBB26,7%46.488
Loon op ZandBBB19,9%10.589
MaashorstBBB22,1%26.539
MeierijstadBBB23,3%37.069
MoerdijkBBB24,7%15.930
Nuenen, Gerwen en NederwettenVVD17,2%12.124
OirschotBBB29,3%9.881
OisterwijkVVD19,1%15.710
OosterhoutVVD16,6%22.964
OssBBB19,0%38.556
Reusel-De MierdenBBB34,1%6.294
RoosendaalBBB18,4%28.130
RucphenBBB28,9%9.315
Sint-MichielsgestelBBB18,9%14.375
SomerenBBB34,0%9.137
Son en BreugelVVD17,3%8.461
SteenbergenBBB25,3%10.148
TilburgGROENLINKS13,4%79.569
ValkenswaardBBB18,7%13.684
VeldhovenVVD16,4%19.655
VughtVVD18,1%15.533
WaalreVVD17,5%8.549
WaalwijkBBB18,4%19.652
WoensdrechtBBB24,0%8.491
ZundertBBB31,7%10.372

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over de provincie Noord-Brabant