Provinciale Statenverkiezingen 2023: uitslag in provincie Limburg

Bij de Provinciale Statenverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in de provincie Limburg 467.727 stemmen uit op een lijst. BBB werd de grootste met 18,5%, gevolgd door PVV (Partij voor de Vrijheid) (12,7%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
BBB86.39218,5%
PVV (Partij voor de Vrijheid)59.29012,7%
VVD44.7369,6%
CDA43.3199,3%
GROENLINKS40.8198,7%
Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)32.6467,0%
SP (Socialistische Partij)31.2136,7%
D6628.4016,1%
LOKAAL-LIMBURG20.1284,3%
JA2119.1704,1%
Partij voor de Dieren17.5743,8%
Forum voor Democratie15.8763,4%
50PLUS11.7732,5%
Limburgse Senioren Partij (LSP)4.1360,9%
Belang van Nederland (BVNL)4.0130,9%
ChristenUnie3.4640,7%
AWP voor Water, Klimaat en Natuur2.5980,6%
Omzien!1.3200,3%
JEZUS LEEFT6310,1%
Hart voor Vrijheid2280,0%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
BeekCDA16,6%7.758
BeekdaelenBBB21,7%16.736
BeeselBBB23,2%5.926
Bergen (L)BBB31,3%6.111
BrunssumPVV (Partij voor de Vrijheid)19,5%10.666
Echt-SusterenBBB19,9%14.516
Eijsden-MargratenBBB18,5%12.380
GennepBBB22,7%7.779
Gulpen-WittemBBB28,0%7.511
HeerlenPVV (Partij voor de Vrijheid)16,1%30.450
Horst aan de MaasBBB27,2%20.969
KerkradePVV (Partij voor de Vrijheid)21,2%15.854
LandgraafPVV (Partij voor de Vrijheid)23,7%15.066
LeudalBBB30,5%17.274
MaasgouwBBB19,0%10.759
MaastrichtGROENLINKS14,5%44.170
MeerssenBBB14,8%9.083
Mook en MiddelaarGROENLINKS15,7%4.560
NederweertBBB32,6%8.522
Peel en MaasBBB30,4%20.690
RoerdalenBBB25,3%9.088
RoermondBBB12,9%21.469
SimpelveldBBB22,8%4.499
Sittard-GeleenBBB16,0%38.698
SteinPVV (Partij voor de Vrijheid)17,6%11.429
VaalsBBB21,0%3.025
Valkenburg aan de GeulBBB18,1%8.064
VenloPVV (Partij voor de Vrijheid)14,0%37.901
VenrayBBB28,4%18.919
VoerendaalBBB20,6%6.173
WeertBBB19,2%21.682

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over de provincie Limburg