Provinciale Statenverkiezingen 2023: uitslag in provincie Gelderland

Bij de Provinciale Statenverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in de provincie Gelderland 1.036.640 stemmen uit op een lijst. BBB werd de grootste met 23,6%, gevolgd door VVD (10,0%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
BBB244.55323,6%
VVD103.45410,0%
Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)92.4178,9%
GROENLINKS84.3238,1%
CDA72.7037,0%
ChristenUnie57.3555,5%
D6654.9435,3%
Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP)52.4205,1%
Partij voor de Dieren46.5024,5%
PVV (Partij voor de Vrijheid)42.5784,1%
Volt38.3713,7%
JA2136.4023,5%
SP (Socialistische Partij)36.0903,5%
Forum voor Democratie26.4472,6%
50PLUS20.0781,9%
Lokale Partijen Gelderland16.5121,6%
Belang van Nederland (BVNL)6.8120,7%
ONS Gelderland4.6800,5%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
AaltenBBB39,8%14.075
ApeldoornBBB19,8%76.062
ArnhemGROENLINKS14,1%64.398
BarneveldBBB26,8%32.906
Berg en DalBBB20,1%17.943
BerkellandBBB46,9%25.721
BeuningenBBB21,5%12.307
BronckhorstBBB44,6%21.874
BrummenBBB31,9%10.816
BurenBBB30,9%14.188
CulemborgGROENLINKS15,5%13.651
DoesburgBBB23,1%5.164
DoetinchemBBB27,0%26.820
DrutenBBB27,2%8.870
DuivenBBB24,4%12.155
EdeBBB19,6%60.995
ElburgBBB28,6%12.866
EpeBBB30,8%17.317
ErmeloBBB21,8%14.581
HarderwijkBBB18,5%22.220
HattemBBB21,8%6.937
HeerdeBBB35,4%10.514
HeumenBBB16,5%8.729
LingewaardBBB21,2%22.287
LochemBBB35,3%20.185
MaasdrielBBB26,7%11.804
MontferlandBBB40,3%18.073
Neder-BetuweStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)37,2%12.614
NijkerkBBB23,8%22.300
NijmegenGROENLINKS19,8%83.867
NunspeetStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)26,6%15.949
OldebroekBBB32,8%12.558
Oost GelreBBB46,0%16.740
Oude IJsselstreekBBB40,5%19.597
OverbetuweBBB22,7%23.009
PuttenBBB30,8%13.649
RenkumGROENLINKS14,9%16.862
RhedenBBB16,2%21.283
RozendaalVVD26,1%1.067
ScherpenzeelBBB31,9%5.709
TielBBB19,1%15.758
VoorstBBB40,1%14.079
WageningenGROENLINKS21,1%20.006
West BetuweBBB26,2%27.211
West Maas en WaalBBB35,5%10.246
WestervoortBBB20,9%6.641
WijchenBBB20,3%19.448
WinterswijkBBB40,1%14.994
ZaltbommelBBB17,6%14.403
ZevenaarBBB26,7%21.013
ZutphenBBB19,3%24.179

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over de provincie Gelderland