Hoe stemde Stadshagen in Zwolle in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Milligen, Schoonhorst, Breecamp, Werkeren, Frankhuis
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 11 stembureaus in Stadshagen 15.036 geldige stemmen uitgebracht (18,3% van alle stemmen in Zwolle). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 18,0%. Vergeleken met heel Zwolle scoorden VVD (+3,4 pp) en PVV (+1,7 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−4,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 2.706 | 18,0% | 22,0% | −4,0 pp |
| PVV | 2.682 | 17,8% | 16,1% | +1,7 pp |
| VVD | 2.427 | 16,1% | 12,8% | +3,4 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 2.082 | 13,8% | 13,7% | +0,2 pp |
| D66 | 1.145 | 7,6% | 7,8% | −0,1 pp |
| ChristenUnie | 1.061 | 7,1% | 6,1% | +0,9 pp |
| BBB | 427 | 2,8% | 3,2% | −0,4 pp |
| CDA | 426 | 2,8% | 3,2% | −0,3 pp |
| SP | 397 | 2,6% | 3,1% | −0,4 pp |
| Forum voor Democratie | 330 | 2,2% | 2,1% | +0,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 313 | 2,1% | 3,0% | −0,9 pp |
| Volt | 276 | 1,8% | 2,2% | −0,4 pp |
| DENK | 256 | 1,7% | 1,4% | +0,3 pp |
| SGP | 202 | 1,3% | 1,2% | +0,2 pp |
| JA21 | 81 | 0,5% | 0,5% | +0,0 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 70 | 0,5% | 0,4% | +0,0 pp |
| 50PLUS | 49 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 38 | 0,3% | 0,4% | −0,2 pp |
| Splinter | 18 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| PartijvdSport | 15 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 8 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 8 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 7 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 6 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 6 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Stadshagen
- Stembureau Cultuurhuis Stadshagen Milligen · 8043 LT · 2.790 stemmen · PVV 19%
- Stembureau Milligers Milligen · 8043 ND · 2.090 stemmen · PVV 19%
- Stembureau Kerk De Fontein Milligen · 8043 NX · 1.999 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Stembureau Stemtent bij Kindercampus TrioMundo Schoonhorst · 8043 EA · 1.631 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Stembureau Kantine CSV28 op sportpark De Verbinding Breecamp · 8044 PG · 1.486 stemmen · VVD 21%
- Stembureau Woonzorgcentrum Het Zonnehuis Werkeren · 8043 WB · 1.448 stemmen · VVD 17%
- Stembureau School De Schatkamer Frankhuis · 8043 VL · 1.219 stemmen · PVV 18%
- Stembureau IJsselheem locatie Werkeren Milligen · 8043 LK · 1.026 stemmen · PVV 19%
- Stembureau School De Paperclip Mastenbroek · 8044 PA · 497 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Stembureau Eliëzer- en Obadjaschool (ingang Broderiestraat) Frankhuis · 8043 PD · 450 stemmen · PVV 18%
- Stembureau School Het Saffier Frankhuis · 8043 VD · 400 stemmen · ChristenUnie 18%
Andere wijken in Zwolle
- Ittersum 9.917 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Assendorp 9.504 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Schelle 8.943 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Aa-landen 8.152 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Diezerpoort 5.730 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Holtenbroek 5.040 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Wipstrik 4.072 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Westenholte 3.778 stemmen · PVV 19%
- Binnenstad 3.777 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Kamperpoort-Veerallee 3.511 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Berkum 3.264 stemmen · VVD 16%
- Marsweteringlanden 705 stemmen · BBB 21%
- Vechtlanden 494 stemmen · VVD 26%
- Soestweteringlanden 459 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 18%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.