Hoe stemde Holtenbroek in Zwolle in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Holtenbroek IV, Holtenbroek III

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 6 stembureaus in Holtenbroek 5.040 geldige stemmen uitgebracht (6,1% van alle stemmen in Zwolle). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 21,0%. Vergeleken met heel Zwolle scoorden PVV (+3,3 pp) en SP (+1,4 pp) hier hoger en VVD (−5,1 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 1.058 21,0% 22,0% −1,0 pp
PVV 976 19,4% 16,1% +3,3 pp
Nieuw Sociaal Contract 611 12,1% 13,7% −1,5 pp
VVD 388 7,7% 12,8% −5,1 pp
DENK 325 6,4% 1,4% +5,0 pp
ChristenUnie 298 5,9% 6,1% −0,2 pp
D66 286 5,7% 7,8% −2,1 pp
SP 225 4,5% 3,1% +1,4 pp
Forum voor Democratie 174 3,5% 2,1% +1,4 pp
BBB 160 3,2% 3,2% −0,1 pp
Partij voor de Dieren 137 2,7% 3,0% −0,2 pp
CDA 118 2,3% 3,2% −0,8 pp
Volt 68 1,3% 2,2% −0,9 pp
SGP 66 1,3% 1,2% +0,1 pp
BIJ1 36 0,7% 0,4% +0,3 pp
50PLUS 31 0,6% 0,3% +0,3 pp
BVNL / Groep Van Haga 29 0,6% 0,4% +0,1 pp
JA21 21 0,4% 0,5% −0,1 pp
Nederland met een PLAN 11 0,2% 0,1% +0,1 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 9 0,2% 0,1% +0,1 pp
Samen voor Nederland 5 0,1% 0,0% +0,1 pp
Splinter 4 0,1% 0,1% −0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 4 0,1% 0,1% −0,0 pp
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
PartijvdSport 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Holtenbroek

Andere wijken in Zwolle

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Zwolle · Alle stembureaus