Hoe stemde Ittersum in Zwolle in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Oud-Ittersum, Ittersumerlanden, Gerenlanden, Ittersumerbroek, Gerenbroek
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 8 stembureaus in Ittersum 10.244 geldige stemmen uitgebracht (12,1% van alle stemmen in Zwolle). D66 werd hier de grootste met 19,1%. Vergeleken met heel Zwolle scoorden PVV (+2,5 pp) en ChristenUnie (+1,3 pp) hier hoger en D66 (−1,8 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| D66 | 1.956 | 19,1% | 20,9% | −1,8 pp |
| GroenLinks-PvdA | 1.677 | 16,4% | 16,9% | −0,5 pp |
| PVV | 1.376 | 13,4% | 10,9% | +2,5 pp |
| CDA | 1.374 | 13,4% | 12,6% | +0,8 pp |
| VVD | 1.130 | 11,0% | 11,4% | −0,3 pp |
| ChristenUnie | 693 | 6,8% | 5,5% | +1,3 pp |
| JA21 | 501 | 4,9% | 4,7% | +0,2 pp |
| Forum voor Democratie | 399 | 3,9% | 3,7% | +0,2 pp |
| SP | 219 | 2,1% | 2,2% | −0,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 190 | 1,9% | 2,9% | −1,0 pp |
| BBB | 182 | 1,8% | 1,7% | +0,1 pp |
| SGP | 133 | 1,3% | 1,3% | +0,0 pp |
| 50PLUS | 125 | 1,2% | 1,0% | +0,2 pp |
| Volt | 104 | 1,0% | 1,4% | −0,4 pp |
| NSC | 66 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp |
| DENK | 58 | 0,6% | 1,4% | −0,9 pp |
| BVNL | 18 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| BIJ1 | 14 | 0,1% | 0,4% | −0,2 pp |
| Vrede voor Dieren | 12 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| DE LINIE | 5 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Piratenpartij | 4 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Vrij Verbond | 3 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| LP | 3 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| FNP | 2 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Ittersum
- Stembureau Wijkcentrum S.I.O. Oud-Ittersum · 8014 AZ · 2.302 stemmen · D66 19%
- Stembureau Woonzorgcentrum De Kievitsbloem Ittersumerlanden · 8014 XP · 1.595 stemmen · PVV 20%
- Stembureau Kindcentrum De Wingerd Gerenlanden · 8014 GM · 1.187 stemmen · D66 22%
- Stembureau School Talentum Ittersumerbroek · 8014 BK · 1.183 stemmen · D66 19%
- Stembureau gymzaal OBS de Marshof - bureau 2 Gerenbroek · 8014 LA · 1.082 stemmen · D66 19%
- Stembureau School IJsselhof Ittersumerbroek · 8015 BX · 986 stemmen · D66 20%
- Stembureau gymzaal OBS De Marshof - bureau 1 Gerenbroek · 8014 LA · 964 stemmen · D66 20%
- Stembureau Bewonersvereniging Ittersumerbroek Ittersumerbroek · 8015 CL · 945 stemmen · D66 19%
Andere wijken in Zwolle
- Stadshagen 16.097 stemmen · D66 22%
- Assendorp 9.636 stemmen · D66 24%
- Schelle 8.650 stemmen · D66 22%
- Aa-landen 8.392 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Diezerpoort 5.561 stemmen · D66 19%
- Holtenbroek 5.137 stemmen · GroenLinks-PvdA 17%
- Binnenstad 4.322 stemmen · D66 26%
- Wipstrik 3.996 stemmen · D66 27%
- Westenholte 3.819 stemmen · CDA 17%
- Kamperpoort-Veerallee 3.417 stemmen · D66 24%
- Berkum 3.315 stemmen · CDA 19%
- Marsweteringlanden 809 stemmen · CDA 19%
- Vechtlanden 554 stemmen · VVD 20%
- Soestweteringlanden 424 stemmen · D66 17%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.