Stembureau School Aquamarijn in Zwolle (2018)
Hier waren 900 kiezers toegelaten (1,5% van alle toegelaten kiezers in Zwolle) en zijn 892 geldige stemmen uitgebracht. ChristenUnie werd hier de grootste met 18,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| ChristenUnie | 163 | 18,3% | 17,9% | +0,4 pp | 1,5% |
| GROENLINKS | 160 | 17,9% | 16,7% | +1,2 pp | 1,6% |
| D66 | 142 | 15,9% | 10,5% | +5,4 pp | 2,3% |
| VVD | 124 | 13,9% | 13,7% | +0,2 pp | 1,5% |
| SWOLLWACHT | 115 | 12,9% | 14,5% | −1,6 pp | 1,3% |
| CDA | 74 | 8,3% | 11,3% | −3,0 pp | 1,1% |
| PvdA | 72 | 8,1% | 9,8% | −1,7 pp | 1,2% |
| SP | 42 | 4,7% | 5,6% | −0,9 pp | 1,3% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zwolle, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Sylvana Rikkert (GROENLINKS) · 108 stemmen · 12,1% van alle stemmen hier
- Gerdien Rots (ChristenUnie) · 87 stemmen · 9,8% van alle stemmen hier
- William Dogger (SWOLLWACHT) · 65 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Thom van Campen (VVD) · 57 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Eefke Meijerink (PvdA) · 53 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Jan Brink (D66) · 45 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Sonja Paauw (D66) · 44 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Jan Nabers (CDA) · 41 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Silvia Bruggenkamp (SWOLLWACHT) · 27 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Brammert Geerling (SP) · 26 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Annemee Schoenmacker-van de Klundert (VVD) · 25 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Wietse de Boer (ChristenUnie) · 21 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Margriet Boersma (CDA) · 16 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- René de Heer (VVD) · 14 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Claudia Smale-van Bruggen (D66) · 13 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +5,4 pp meer dan gemiddeld in Zwolle.
- Qua gewicht is dit het 33e van de 68 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Zwolle en 0,0132% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 67 stemmen in Zwolle komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 858 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 42 |
| Toegelaten kiezers | 900 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 899 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 7 (0,8%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,78% van de stembiljetten, tegen 0,80% in Zwolle en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zwolle
- School Het Stroomdal 911 stemmen · SWOLLWACHT 20%
- School Het Veldboeket 889 stemmen · SWOLLWACHT 19%
- Stadskantoor 946 stemmen · GROENLINKS 19%
- Gymzaal van Het Mozaïek 885 stemmen · GROENLINKS 21%
- Woonzorgcentrum Rivierenhof 947 stemmen · GROENLINKS 18%
- ArtEZ Conservatorium 874 stemmen · GROENLINKS 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.