Hoe stemde Centrum in Zwijndrecht in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Burgemeester Doornplein en omgeving, Voormalig veilingterrein
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 3 stembureaus in Centrum 4.138 geldige stemmen uitgebracht (16,4% van alle stemmen in Zwijndrecht). PVV werd hier de grootste met 20,5%. Vergeleken met heel Zwijndrecht scoorden GroenLinks-PvdA (+0,7 pp) en SGP (+0,5 pp) hier hoger en CDA (−2,7 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 850 | 20,5% | 21,2% | −0,6 pp |
| VVD | 568 | 13,7% | 13,4% | +0,3 pp |
| D66 | 517 | 12,5% | 12,4% | +0,1 pp |
| CDA | 420 | 10,1% | 12,8% | −2,7 pp |
| GroenLinks-PvdA | 358 | 8,7% | 8,0% | +0,7 pp |
| JA21 | 310 | 7,5% | 7,9% | −0,4 pp |
| Forum voor Democratie | 232 | 5,6% | 5,2% | +0,4 pp |
| SGP | 205 | 5,0% | 4,5% | +0,5 pp |
| ChristenUnie | 152 | 3,7% | 3,5% | +0,2 pp |
| DENK | 144 | 3,5% | 3,2% | +0,2 pp |
| SP | 87 | 2,1% | 1,5% | +0,6 pp |
| 50PLUS | 78 | 1,9% | 2,2% | −0,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 69 | 1,7% | 1,2% | +0,4 pp |
| BBB | 56 | 1,4% | 1,3% | +0,1 pp |
| Volt | 32 | 0,8% | 0,5% | +0,2 pp |
| NSC | 20 | 0,5% | 0,3% | +0,1 pp |
| BIJ1 | 18 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp |
| BVNL | 7 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 6 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp |
| Piratenpartij | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LP | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| DE LINIE | 2 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Centrum
- Gemeentehuis Zwijndrecht Burgemeester Doornplein en omgeving · 3331 BT · 1.450 stemmen · PVV 21%
- Gemeentehuis Zwijndrecht Burgemeester Doornplein en omgeving · 3331 BT · 1.353 stemmen · PVV 19%
- NS Station Zwijndrecht Voormalig veilingterrein · 3331 LL · 1.335 stemmen · PVV 22%
Andere wijken in Zwijndrecht
- Walburg 6.959 stemmen · PVV 18%
- Heer Oudelands Ambacht 4.375 stemmen · PVV 22%
- Kort Ambacht 3.519 stemmen · PVV 27%
- Bebouwde kom Heerjansdam 2.553 stemmen · PVV 21%
- Nederhoven 2.382 stemmen · PVV 21%
- Noord 1.322 stemmen · PVV 23%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.