Hoe stemde Bebouwde kom Heerjansdam in Zwijndrecht in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Molenweg-West, Dorp-Zuidoost
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Bebouwde kom Heerjansdam 2.553 geldige stemmen uitgebracht (10,1% van alle stemmen in Zwijndrecht). PVV werd hier de grootste met 21,1%. Vergeleken met heel Zwijndrecht scoorden CDA (+4,5 pp) en VVD (+2,7 pp) hier hoger en DENK (−3,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 538 | 21,1% | 21,2% | −0,1 pp |
| CDA | 441 | 17,3% | 12,8% | +4,5 pp |
| VVD | 411 | 16,1% | 13,4% | +2,7 pp |
| D66 | 301 | 11,8% | 12,4% | −0,6 pp |
| JA21 | 246 | 9,6% | 7,9% | +1,7 pp |
| GroenLinks-PvdA | 177 | 6,9% | 8,0% | −1,1 pp |
| Forum voor Democratie | 139 | 5,4% | 5,2% | +0,2 pp |
| ChristenUnie | 62 | 2,4% | 3,5% | −1,1 pp |
| BBB | 43 | 1,7% | 1,3% | +0,4 pp |
| SGP | 39 | 1,5% | 4,5% | −3,0 pp |
| 50PLUS | 38 | 1,5% | 2,2% | −0,7 pp |
| Partij voor de Dieren | 37 | 1,4% | 1,2% | +0,2 pp |
| SP | 32 | 1,3% | 1,5% | −0,2 pp |
| NSC | 12 | 0,5% | 0,3% | +0,1 pp |
| Volt | 11 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 8 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp |
| DENK | 6 | 0,2% | 3,2% | −3,0 pp |
| LP | 4 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| BVNL | 3 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp |
| FNP | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Piratenpartij | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,0% | 0,2% | −0,1 pp |
| DE LINIE | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Bebouwde kom Heerjansdam
- Dorpshuis Heerjansdam Molenweg-West · 2995 BN · 1.380 stemmen · PVV 21%
- Sporthal Den Dam Dorp-Zuidoost · 2995 VN · 1.173 stemmen · PVV 22%
Andere wijken in Zwijndrecht
- Walburg 6.959 stemmen · PVV 18%
- Heer Oudelands Ambacht 4.375 stemmen · PVV 22%
- Centrum 4.138 stemmen · PVV 21%
- Kort Ambacht 3.519 stemmen · PVV 27%
- Nederhoven 2.382 stemmen · PVV 21%
- Noord 1.322 stemmen · PVV 23%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.