Uitslag per stembureau in Zundert (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Zundert 16 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Koutershof, leverde 14,0% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 33%.

Bekijk de uitslag per wijk in Zundert

Wat valt op

  • 0 van de 16 stembureaus (0%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,41% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Koutershof 4891 CV 1.291 14,0% 1.285 #1 · 14,0% 0,0186% ONPL (19%) Lokaal Perspectief +6,8 procentpunt 6 (0,5%) 0
Gemeenschapshuis Wierenbos 4884 AB 914 9,9% 909 #2 · 9,9% 0,0132% ONPL (32%) ONPL +7,0 procentpunt 5 (0,5%) 0
Cafe het wapen van Zundert 4881 AR 866 9,4% 865 #3 · 9,4% 0,0125% VVD (23%) VVD +8,0 procentpunt 1 (0,1%) 0
Ouderencentrum Levenslust 4882 BH 845 9,2% 841 #4 · 9,2% 0,0122% ONPL (28%) Lokaal Perspectief −5,3 procentpunt 4 (0,5%) 0
Gemeenschapshuis 't Gouwe Hart 4885 AH 818 8,9% 814 #5 · 8,9% 0,0118% ONPL (59%) ONPL +33,1 procentpunt 4 (0,5%) 0
Sporthal Onder de Mast 4881 AN 772 8,4% 768 #6 · 8,4% 0,0111% ONPL (23%) OPZ Onafhankelijke Partij Zundert +3,6 procentpunt 4 (0,5%) 0
Sporthal onder de Mast dinsdag 4881 AN 568 6,2% 567 #7 · 6,2% 0,0082% CDA (23%) D66 +5,1 procentpunt 1 (0,2%) 0
Tenniscentrum de Leeuwerik 4881 WZ 564 6,1% 562 #8 · 6,1% 0,0081% ONPL (25%) CDA +3,3 procentpunt 2 (0,4%) 0
Koutershof dinsdag 4891 CV 560 6,1% 560 #9 · 6,1% 0,0081% Dorpsbelangen (22%) Lokaal Perspectief +9,8 procentpunt 0 (0,0%) 0
Sporthal onder de Mast maandag 4881 AN 418 4,5% 417 #10 · 4,5% 0,0060% CDA (19%) ONPL −8,2 procentpunt 1 (0,2%) 0
Koutershof maandag 4891 CV 350 3,8% 349 #11 · 3,8% 0,0051% Dorpsbelangen (24%) ONPL −12,0 procentpunt 1 (0,3%) 0
Sint Annaschool 4881 XE 346 3,8% 343 #12 · 3,7% 0,0050% CDA (22%) D66 +7,5 procentpunt 3 (0,9%) 0
Sporthal ' Trefpunt 1 4891 XR 300 3,3% 298 #13 · 3,2% 0,0043% ONPL (20%) Dorpsbelangen +7,3 procentpunt 2 (0,7%) 0
Sporthal 't Trefpunt 2 4891 XR 300 3,3% 298 #14 · 3,2% 0,0043% Lokaal Perspectief (20%) Lokaal Perspectief +11,0 procentpunt 2 (0,7%) 0
Drive-through CLTV 4881 GD 183 2,0% 182 #15 · 2,0% 0,0026% ONPL (37%) ONPL +11,3 procentpunt 1 (0,5%) 0
Rijserf en De Willaert 4881 EH 130 1,4% 129 #16 · 1,4% 0,0019% CDA (37%) CDA +17,9 procentpunt 1 (0,8%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Zundert dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Zundert per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.