Hoe stemde Dorp in Zoetermeer in 2022?
Met stembureaus in onder meer: Dorpsstraat, Dorp-Oost, Delftsewallenbuurt
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 7 stembureaus in Dorp 3.855 geldige stemmen uitgebracht (7,5% van alle stemmen in Zoetermeer). VVD werd hier de grootste met 11,4%. Vergeleken met heel Zoetermeer scoorden ChristenUnie-SGP (+5,3 pp) en CDA (+0,9 pp) hier hoger en VVD (−1,8 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 439 | 11,4% | 13,2% | −1,8 pp |
| LHN | 430 | 11,2% | 11,8% | −0,6 pp |
| ChristenUnie-SGP | 376 | 9,8% | 4,4% | +5,3 pp |
| GROENLINKS | 356 | 9,2% | 9,0% | +0,2 pp |
| PDvZ | 344 | 8,9% | 9,0% | −0,0 pp |
| Zó! Zoetermeer | 301 | 7,8% | 8,8% | −1,0 pp |
| Zoetermeer Vooruit | 287 | 7,4% | 7,6% | −0,2 pp |
| D66 | 260 | 6,7% | 7,4% | −0,7 pp |
| CDA | 232 | 6,0% | 5,2% | +0,9 pp |
| PvdA | 226 | 5,9% | 6,6% | −0,8 pp |
| PVV | 223 | 5,8% | 6,2% | −0,4 pp |
| SP | 200 | 5,2% | 5,4% | −0,3 pp |
| Forum voor Democratie | 133 | 3,5% | 3,7% | −0,3 pp |
| GOED | 48 | 1,2% | 1,6% | −0,4 pp |
| Blanco en ongeldig | 28 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Dorp
- Stembureau Pop-up Pilatusdam - Dorp Dorpsstraat · 2712 BD · 718 stemmen · GROENLINKS 12%
- Stembureau Pop-up 5 Meistraat - Dorp Dorp-Oost · 2712 VD · 619 stemmen · ChristenUnie-SGP 14%
- Stembureau Sportzaal Driesprong Delftsewallenbuurt · 2712 RB · 598 stemmen · PDvZ 12%
- Stembureau Pop-up Pilatusdam - Dorp Dorpsstraat · 2712 BD · 557 stemmen · ChristenUnie-SGP 15%
- Stembureau CKC & Partners Dorpsstraat · 2722 PC · 526 stemmen · VVD 13%
- Stembureau Pop-up Pilatusdam - Dorp Dorpsstraat · 2712 BD · 444 stemmen · VVD 13%
- Stembureau Parochie de Kapelaan Dorpsstraat · 2712 AV · 393 stemmen · LHN 12%
Andere wijken in Zoetermeer
- Rokkeveen 9.973 stemmen · VVD 14%
- Oosterheem 6.829 stemmen · VVD 18%
- Meerzicht 5.725 stemmen · LHN 11%
- Seghwaert 5.645 stemmen · LHN 11%
- De Leyens 4.759 stemmen · VVD 14%
- Noordhove 4.454 stemmen · VVD 15%
- Stadscentrum 3.841 stemmen · VVD 15%
- Buytenwegh 3.253 stemmen · LHN 11%
- Driemanspolder 1.803 stemmen · VVD 10%
- Palenstein 743 stemmen · SP 11%
- bedrijventerreinen 532 stemmen · VVD 14%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.