Hoe stemde De Leyens in Zoetermeer in 2022?
Met stembureaus in onder meer: Kadebuurt-West, Zijdenbuurt-West, Kadebuurt-Oost, Schouwenbuurt-Noord
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 6 stembureaus in De Leyens 4.759 geldige stemmen uitgebracht (9,3% van alle stemmen in Zoetermeer). VVD werd hier de grootste met 14,1%. Vergeleken met heel Zoetermeer scoorden GROENLINKS (+1,5 pp) en Zó! Zoetermeer (+1,4 pp) hier hoger en ChristenUnie-SGP (−1,6 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 669 | 14,1% | 13,2% | +0,8 pp |
| LHN | 520 | 10,9% | 11,8% | −0,9 pp |
| GROENLINKS | 501 | 10,5% | 9,0% | +1,5 pp |
| Zó! Zoetermeer | 485 | 10,2% | 8,8% | +1,4 pp |
| Zoetermeer Vooruit | 419 | 8,8% | 7,6% | +1,2 pp |
| PDvZ | 401 | 8,4% | 9,0% | −0,5 pp |
| D66 | 390 | 8,2% | 7,4% | +0,8 pp |
| PvdA | 283 | 5,9% | 6,6% | −0,7 pp |
| PVV | 250 | 5,3% | 6,2% | −0,9 pp |
| CDA | 241 | 5,1% | 5,2% | −0,1 pp |
| SP | 234 | 4,9% | 5,4% | −0,5 pp |
| Forum voor Democratie | 136 | 2,9% | 3,7% | −0,9 pp |
| ChristenUnie-SGP | 134 | 2,8% | 4,4% | −1,6 pp |
| GOED | 96 | 2,0% | 1,6% | +0,4 pp |
| Blanco en ongeldig | 40 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in De Leyens
- Stembureau RK Kerk De Doortocht Kadebuurt-West · 2725 AR · 1.161 stemmen · VVD 13%
- Stembureau Pop-up Sartrezijde - De Leyens Zijdenbuurt-West · 2725 PR · 1.055 stemmen · VVD 12%
- Stembureau Gymnastieklokaal Kadelaan 206 Kadebuurt-Oost · 2725 BR · 968 stemmen · VVD 19%
- Stembureau Gymnasttieklokaal Carmenschouw 9 Schouwenbuurt-Noord · 2726 KG · 595 stemmen · GROENLINKS 17%
- Stembureau Gymnastieklokaal Carmenschouw 9 Schouwenbuurt-Noord · 2726 KG · 518 stemmen · VVD 14%
- Stembureau Gymnasttieklokaal Carmenschouw 9 Schouwenbuurt-Noord · 2726 KG · 462 stemmen · LHN 15%
Andere wijken in Zoetermeer
- Rokkeveen 9.973 stemmen · VVD 14%
- Oosterheem 6.829 stemmen · VVD 18%
- Meerzicht 5.725 stemmen · LHN 11%
- Seghwaert 5.645 stemmen · LHN 11%
- Noordhove 4.454 stemmen · VVD 15%
- Dorp 3.855 stemmen · VVD 11%
- Stadscentrum 3.841 stemmen · VVD 15%
- Buytenwegh 3.253 stemmen · LHN 11%
- Driemanspolder 1.803 stemmen · VVD 10%
- Palenstein 743 stemmen · SP 11%
- bedrijventerreinen 532 stemmen · VVD 14%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.