Hoe stemde Zevenaar in Zevenaar?
Met stembureaus in onder meer: Centrum, Het Grieth, Zonnemaat, Methen, Stegeslag
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 14 stembureaus in Zevenaar 11.560 geldige stemmen uitgebracht (58,9% van alle stemmen in Zevenaar). CDA werd hier de grootste met 19,9%. Vergeleken met heel Zevenaar scoorden VVD (+2,8 pp) en GROENLINKS (+1,4 pp) hier hoger en WijZZ (−5,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| CDA | 2.305 | 19,9% | 19,7% | +0,2 pp |
| Lokaal Belang | 2.116 | 18,3% | 18,6% | −0,3 pp |
| VVD | 1.649 | 14,3% | 11,4% | +2,8 pp |
| Forum voor Democratie | 1.581 | 13,7% | 13,6% | +0,1 pp |
| GROENLINKS | 1.035 | 9,0% | 7,5% | +1,4 pp |
| D66 | 963 | 8,3% | 7,3% | +1,0 pp |
| PvdA | 868 | 7,5% | 7,3% | +0,2 pp |
| WijZZ | 522 | 4,5% | 9,7% | −5,2 pp |
| Sociaal Zevenaar | 340 | 2,9% | 3,4% | −0,5 pp |
| 181 | 1,6% | 1,2% | +0,3 pp | |
| Blanco en ongeldig | 40 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Zevenaar
- Stembureau Gemeentehuis, Turmac Cultuurfabriek Centrum · 6901 AA · 1.369 stemmen · CDA 19%
- Stembureau De Griethse Poort Het Grieth · 6901 HK · 1.116 stemmen · CDA 21%
- Stembureau IKC De Tamboerijn Zonnemaat · 6904 EG · 1.099 stemmen · Lokaal Belang 21%
- Stembureau Kantine Atletiekvereniging de Liemers Methen · 6904 GZ · 1.050 stemmen · Lokaal Belang 21%
- Stembureau OBS Het Kofschip Stegeslag · 6903 DK · 1.011 stemmen · CDA 23%
- Stembureau Centrum 4.0 Groot Holthuizen · 6905 BH · 920 stemmen · CDA 21%
- Stembureau Het Musiater Schrijvershoek · 6901 JZ · 853 stemmen · Lokaal Belang 20%
- Stembureau De Sterrenschool Schrijvershoek · 6901 KZ · 733 stemmen · CDA 21%
- Stembureau Liemers College Zonegge Lentemorgen I · 6903 EP · 699 stemmen · CDA 19%
- Stembureau Brandweer Zevenaar Zonnemaat · 6904 CA · 679 stemmen · Lokaal Belang 21%
- Stembureau Liemerije Zevenaar Stegeslag · 6903 ZN · 651 stemmen · CDA 22%
- Stembureau IKC St. Martinus Oud Zevenaar · 6905 AR · 623 stemmen · CDA 27%
- Stembureau Zalencentrum Staring Ooy · 6905 CD · 443 stemmen · Lokaal Belang 28%
- Stembureau Taalschool de Liemers Molenwijk · 6901 DK · 314 stemmen · CDA 18%
Andere wijken in Zevenaar
- Giesbeek 1.494 stemmen · WijZZ 19%
- Tolkamer 1.212 stemmen · WijZZ 26%
- Pannerden 1.115 stemmen · CDA 37%
- Babberich 907 stemmen · CDA 33%
- Lobith 873 stemmen · Forum voor Democratie 21%
- Angerlo 784 stemmen · Lokaal Belang 52%
- Herwen 512 stemmen · CDA 24%
- Lathum 476 stemmen · VVD 20%
- Aerdt 455 stemmen · WijZZ 49%
- Spijk 225 stemmen · Forum voor Democratie 24%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.