Hoe stemde Babberich in Zevenaar?
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 1 stembureaus in Babberich 907 geldige stemmen uitgebracht (4,6% van alle stemmen in Zevenaar). CDA werd hier de grootste met 32,9%. Vergeleken met heel Zevenaar scoorden CDA (+13,1 pp) en Lokaal Belang (+8,0 pp) hier hoger en WijZZ (−6,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| CDA | 298 | 32,9% | 19,7% | +13,1 pp |
| Lokaal Belang | 242 | 26,7% | 18,6% | +8,0 pp |
| Forum voor Democratie | 88 | 9,7% | 13,6% | −3,9 pp |
| VVD | 73 | 8,0% | 11,4% | −3,4 pp |
| GROENLINKS | 48 | 5,3% | 7,5% | −2,2 pp |
| PvdA | 47 | 5,2% | 7,3% | −2,2 pp |
| D66 | 36 | 4,0% | 7,3% | −3,4 pp |
| WijZZ | 32 | 3,5% | 9,7% | −6,2 pp |
| 26 | 2,9% | 1,2% | +1,6 pp | |
| Sociaal Zevenaar | 17 | 1,9% | 3,4% | −1,6 pp |
| Blanco en ongeldig | 11 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Babberich
- Stembureau Kulturhus De Borg Babberich · 6909 DW · 907 stemmen · CDA 33%
Andere wijken in Zevenaar
- Zevenaar 11.560 stemmen · CDA 20%
- Giesbeek 1.494 stemmen · WijZZ 19%
- Tolkamer 1.212 stemmen · WijZZ 26%
- Pannerden 1.115 stemmen · CDA 37%
- Lobith 873 stemmen · Forum voor Democratie 21%
- Angerlo 784 stemmen · Lokaal Belang 52%
- Herwen 512 stemmen · CDA 24%
- Lathum 476 stemmen · VVD 20%
- Aerdt 455 stemmen · WijZZ 49%
- Spijk 225 stemmen · Forum voor Democratie 24%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.