Stembureau Wijkgebouw 't Lichtpunt in Zeist (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 3707 BM · Wijk Zeist Centrum

Hier zijn 1.687 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 25,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VVD 423 25,1% 19,0% +6,1 pp 5,6%
GroenLinks-PvdA 297 17,6% 22,0% −4,4 pp 3,4%
PVV 223 13,2% 15,0% −1,8 pp 3,7%
Nieuw Sociaal Contract 194 11,5% 9,7% +1,8 pp 5,0%
D66 178 10,6% 10,7% −0,1 pp 4,2%
CDA 76 4,5% 3,1% +1,4 pp 6,2%
ChristenUnie 59 3,5% 2,3% +1,2 pp 6,5%
Volt 52 3,1% 2,9% +0,2 pp 4,5%
Partij voor de Dieren 43 2,5% 3,4% −0,8 pp 3,2%
SP 29 1,7% 2,4% −0,7 pp 3,0%
SGP 29 1,7% 1,4% +0,3 pp 5,2%
Forum voor Democratie 23 1,4% 1,8% −0,4 pp 3,2%
BBB 22 1,3% 1,6% −0,3 pp 3,6%
DENK 17 1,0% 2,7% −1,7 pp 1,6%
50PLUS 9 0,5% 0,3% +0,2 pp 6,9%
BVNL / Groep Van Haga 5 0,3% 0,3% −0,0 pp 4,0%
JA21 5 0,3% 0,6% −0,3 pp 2,1%
BIJ1 1 0,1% 0,4% −0,3 pp 0,6%
Piratenpartij - De Groenen 1 0,1% 0,1% −0,0 pp 2,6%
Splinter 1 0,1% 0,2% −0,1 pp 1,5%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
PartijvdSport 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zeist, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +6,1 pp meer dan gemiddeld in Zeist.
  • Qua gewicht is dit het 3e van de 38 stembureaus: 4,2% van alle geldige stemmen in Zeist en 0,0164% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 24 stemmen in Zeist komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Zeist

Alle stembureaus in Zeist

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.