Stembureau Oude voedselbank in Zeist (2022)
Postcode 3703 AJ · Wijk Zeist-Noord
Hier waren 262 kiezers toegelaten (0,9% van alle toegelaten kiezers in Zeist) en zijn 262 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 23,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 62 | 23,7% | 17,5% | +6,2 pp | 1,2% |
| D66 | 52 | 19,8% | 15,9% | +4,0 pp | 1,1% |
| GROENLINKS | 47 | 17,9% | 20,7% | −2,7 pp | 0,8% |
| CDA | 29 | 11,1% | 8,6% | +2,5 pp | 1,2% |
| ChristenUnie-SGP | 17 | 6,5% | 6,6% | −0,1 pp | 0,9% |
| PvdA | 16 | 6,1% | 5,2% | +0,9 pp | 1,1% |
| Seyst.Nu | 15 | 5,7% | 8,1% | −2,4 pp | 0,6% |
| ZeisterBelang | 11 | 4,2% | 3,1% | +1,1 pp | 1,3% |
| NieuwDemocratischZeist | 10 | 3,8% | 8,3% | −4,5 pp | 0,4% |
| 50PLUS | 2 | 0,8% | 2,3% | −1,5 pp | 0,3% |
| SP | 1 | 0,4% | 3,8% | −3,4 pp | 0,1% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zeist, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Laura Hoogstraten (GROENLINKS) · 24 stemmen · 9,2% van alle stemmen hier
- Angèle Welting (D66) · 17 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Walter van Dijk (VVD) · 15 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Aat Grinwis (VVD) · 14 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Roel van Nieuwstadt (GROENLINKS) · 11 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Hafid Boutahar (D66) · 11 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Marcel Fluitman (CDA) · 10 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Wouter Catsburg (ChristenUnie-SGP) · 9 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Bar Ganzevles (VVD) · 8 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Wilma Breddels (PvdA) · 8 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Roy Luca (Seyst.Nu) · 7 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Tjarda Struik (VVD) · 6 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Fleur Besseling-Hansen (D66) · 6 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Jan Bredius (NieuwDemocratischZeist) · 6 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Hanny Roelofsen-Beentjes (Seyst.Nu) · 6 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +6,2 pp meer dan gemiddeld in Zeist.
- Qua gewicht is dit het 47e van de 49 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Zeist en 0,0038% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 110 stemmen in Zeist komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 243 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 19 |
| Toegelaten kiezers | 262 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 262 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Zeist en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zeist
- Dolderse Sportclub DOSC (maandag) 264 stemmen · VVD 28%
- Dijnselburg B 259 stemmen · VVD 22%
- Flex@Work (maandag) 300 stemmen · GROENLINKS 24%
- Dijnselburg A 196 stemmen · D66 23%
- Dolderse Sportclub DOSC (dinsdag) 313 stemmen · VVD 28%
- Kerckebosch school 353 stemmen · GROENLINKS 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.