Stembureau Noorderlichtkerk in Zeist
Postcode 3707 AE · Wijk Zeist-Noord
Hier waren 858 kiezers toegelaten (2,8% van alle toegelaten kiezers in Zeist) en zijn 857 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 22,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 189 | 22,1% | 21,1% | +1,0 pp | 2,9% |
| Zeist Lokaal | 171 | 20,0% | 18,2% | +1,7 pp | 3,0% |
| D66 | 142 | 16,6% | 18,0% | −1,5 pp | 2,6% |
| VVD | 134 | 15,6% | 16,4% | −0,8 pp | 2,6% |
| CDA | 81 | 9,5% | 10,1% | −0,6 pp | 2,6% |
| ChristenUnie-SGP | 51 | 6,0% | 5,1% | +0,8 pp | 3,2% |
| Volt | 38 | 4,4% | 4,6% | −0,2 pp | 2,7% |
| SP | 24 | 2,8% | 3,2% | −0,4 pp | 2,5% |
| GROENE ALLIANTIE | 22 | 2,6% | 2,5% | +0,0 pp | 2,8% |
| 5 | 0,6% | 0,8% | −0,2 pp | 2,1% | |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zeist, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Martine Folkersma (GroenLinks-PvdA) · 126 stemmen · 14,7% van alle stemmen hier
- Angèle Welting (D66) · 103 stemmen · 12,0% van alle stemmen hier
- Hanny Roelofsen-Beentjes (Zeist Lokaal) · 76 stemmen · 8,9% van alle stemmen hier
- Walter van Dijk (VVD) · 64 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Vincent van Voorden (CDA) · 36 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Suzanne de Olde (CDA) · 25 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Bar Bakker (VVD) · 24 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Annet Ploeg-Bos (ChristenUnie-SGP) · 21 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Elsbeth Westerman (Volt) · 21 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Ron Kaiser (Zeist Lokaal) · 19 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Jan Bredius (Zeist Lokaal) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Hendrik Jan Hoorn (Zeist Lokaal) · 17 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Madelief Hoogstraten (GroenLinks-PvdA) · 14 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Floortje Bobbink (GROENE ALLIANTIE) · 14 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Tamira Vos (GroenLinks-PvdA) · 13 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Zeist Lokaal haalde hier +1,7 pp meer dan gemiddeld in Zeist.
- Qua gewicht is dit het 18e van de 37 stembureaus: 2,8% van alle geldige stemmen in Zeist en 0,0112% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 36 stemmen in Zeist komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 767 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 91 |
| Toegelaten kiezers | 858 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 858 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,12% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Zeist en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: onderzocht vanwege andere fout; uitslag gecorrigeerd.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zeist
- Maria Christinakerk Den Dolder 904 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- 't Noorderpunt 817 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Hotel Theater Figi (extra toegankelijk stembureau) 917 stemmen · D66 24%
- Stichting Heilige Apostolische Katholieke Assyrische Kerk van het Oosten 761 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- De Kerckeboschschool 923 stemmen · D66 22%
- Zeister Schoolvereeniging 756 stemmen · VVD 39%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.