Stembureau Gemeentehuis in Zeist (2018)
Postcode 3701 HS · Wijk Zeist Centrum
Hier waren 1.578 kiezers toegelaten (5,5% van alle toegelaten kiezers in Zeist) en zijn 1.569 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 25,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 393 | 25,0% | 21,5% | +3,6 pp | 6,4% |
| GROENLINKS | 301 | 19,2% | 19,8% | −0,6 pp | 5,3% |
| D66 | 234 | 14,9% | 11,7% | +3,2 pp | 7,0% |
| Seyst.Nu | 151 | 9,6% | 10,6% | −1,0 pp | 5,0% |
| CDA | 151 | 9,6% | 8,2% | +1,4 pp | 6,5% |
| NieuwDemocratischZeist | 129 | 8,2% | 11,1% | −2,9 pp | 4,1% |
| ChristenUnie-SGP | 111 | 7,1% | 7,0% | +0,1 pp | 5,6% |
| PvdA | 64 | 4,1% | 5,0% | −0,9 pp | 4,5% |
| SP | 35 | 2,2% | 5,1% | −2,8 pp | 2,4% |
| Blanco | 7 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zeist, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Sander Jansen (VVD) · 207 stemmen · 13,2% van alle stemmen hier
- Josien van Breda-Hoekstra (D66) · 152 stemmen · 9,7% van alle stemmen hier
- Laura Hoogstraten (GROENLINKS) · 137 stemmen · 8,7% van alle stemmen hier
- Marcel Fluitman (CDA) · 95 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Roy Luca (Seyst.Nu) · 88 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Ronald Camstra (GROENLINKS) · 87 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Koos van Gemeren (NieuwDemocratischZeist) · 73 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Wouter Catsburg (ChristenUnie-SGP) · 60 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Angela Bransen (VVD) · 57 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Aat Grinwis (VVD) · 36 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Karst Schuring (PvdA) · 32 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Peter Timofeeff (Seyst.Nu) · 25 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Annemieke Pluijgers-Zwaneveld (SP) · 24 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Yolanda Ledoux (D66) · 21 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Aline Pastoor-van der Wijst (CDA) · 21 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +3,6 pp meer dan gemiddeld in Zeist.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 35 stembureaus: 5,5% van alle geldige stemmen in Zeist en 0,0232% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 18 stemmen in Zeist komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.421 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 157 |
| Toegelaten kiezers | 1.578 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.578 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 9 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,57% van de stembiljetten, tegen 0,75% in Zeist en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zeist
- Wijkcentrum De Koppeling 1.545 stemmen · GROENLINKS 20%
- Wijkcentrum 't Noorderpunt 1.509 stemmen · GROENLINKS 28%
- Sionskerk 1.286 stemmen · VVD 22%
- CBS Nije-Kroost 1.090 stemmen · GROENLINKS 20%
- Wijkservicepunt Noord 1.083 stemmen · GROENLINKS 18%
- Montessorischool locatie Griffensteijn 1.074 stemmen · GROENLINKS 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.