Hoe stemde Kerkwijk in Zaltbommel in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Bruchem, Gameren, Verspreide huizen polders Gameren en Nieuwaal, Nieuwaal

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 5 stembureaus in Kerkwijk 3.822 geldige stemmen uitgebracht (20,5% van alle stemmen in Zaltbommel). SGP werd hier de grootste met 21,8%. Vergeleken met heel Zaltbommel scoorden SGP (+6,8 pp) en ChristenUnie (+2,4 pp) hier hoger en D66 (−4,6 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
SGP 833 21,8% 15,0% +6,8 pp
PVV 575 15,0% 17,3% −2,2 pp
CDA 552 14,4% 12,3% +2,1 pp
VVD 479 12,5% 12,3% +0,2 pp
D66 302 7,9% 12,5% −4,6 pp
JA21 245 6,4% 6,0% +0,4 pp
ChristenUnie 225 5,9% 3,5% +2,4 pp
GroenLinks-PvdA 199 5,2% 8,2% −2,9 pp
Forum voor Democratie 160 4,2% 4,7% −0,5 pp
BBB 102 2,7% 1,9% +0,8 pp
SP 28 0,7% 1,1% −0,3 pp
50PLUS 26 0,7% 1,2% −0,5 pp
Partij voor de Dieren 25 0,7% 1,2% −0,5 pp
Volt 25 0,7% 0,8% −0,1 pp
BVNL 14 0,4% 0,3% +0,1 pp
DENK 11 0,3% 1,3% −1,0 pp
NSC 8 0,2% 0,2% −0,0 pp
Vrede voor Dieren 6 0,2% 0,1% +0,0 pp
Piratenpartij 3 0,1% 0,1% +0,0 pp
BIJ1 2 0,1% 0,0% +0,0 pp
LP 2 0,1% 0,1% −0,0 pp
ELLECT 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
FNP 0 0,0% 0,0% +0,0 pp
Vrij Verbond 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Kerkwijk

Andere wijken in Zaltbommel

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Zaltbommel · Alle stembureaus