Hoe stemde Rooswijk in Zaanstad?
Met stembureaus in onder meer: Rooswijk Noord
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 3 stembureaus in Rooswijk 2.375 geldige stemmen uitgebracht (4,0% van alle stemmen in Zaanstad). Lokaal Zaans werd hier de grootste met 17,5%. Vergeleken met heel Zaanstad scoorden Partij voor Ouderen en Veiligheid (+2,0 pp) en D66 (+1,7 pp) hier hoger en DENK (−2,6 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| Lokaal Zaans | 415 | 17,5% | 18,0% | −0,5 pp |
| GroenLinks-PvdA | 388 | 16,3% | 15,0% | +1,3 pp |
| Partij voor Ouderen en Veiligheid | 304 | 12,8% | 10,8% | +2,0 pp |
| D66 | 204 | 8,6% | 6,9% | +1,7 pp |
| VVD | 190 | 8,0% | 7,9% | +0,1 pp |
| Forum voor Democratie | 161 | 6,8% | 6,9% | −0,2 pp |
| PVV | 141 | 5,9% | 7,1% | −1,1 pp |
| Democratisch Zaanstad | 122 | 5,1% | 4,9% | +0,2 pp |
| ROSA Zaanstad | 116 | 4,9% | 6,4% | −1,5 pp |
| Partij voor de Dieren | 88 | 3,7% | 3,5% | +0,2 pp |
| ChristenUnie | 88 | 3,7% | 2,0% | +1,7 pp |
| DENK | 57 | 2,4% | 5,0% | −2,6 pp |
| CDA | 51 | 2,1% | 3,3% | −1,1 pp |
| SP | 50 | 2,1% | 2,3% | −0,2 pp |
| Blanco en ongeldig | 9 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Rooswijk
- George Gershwinstraat 207 Rooswijk Noord · 1544 NX · 1.060 stemmen · Lokaal Zaans 18%
- Rooswijkplein 10 Rooswijk Noord · 1544 VZ · 874 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Dr J J van der Horststr 2b Rooswijk · 1544 XE · 441 stemmen · Lokaal Zaans 20%
Andere wijken in Zaanstad
- Assendelft-Noord 5.689 stemmen · Lokaal Zaans 24%
- Krommenie Oost 5.685 stemmen · Lokaal Zaans 25%
- Nieuw West 4.794 stemmen · GroenLinks-PvdA 17%
- Wormerveer 4.580 stemmen · Lokaal Zaans 17%
- Zaandam West 4.019 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Assendelft-Zuid 3.596 stemmen · Lokaal Zaans 32%
- Zaandam Zuid 3.468 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Rosmolenwijk 3.149 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Pelders- en Hoornseveld 3.124 stemmen · DENK 18%
- Westerkoog 3.122 stemmen · Lokaal Zaans 17%
- Zaandam Noord 2.759 stemmen · Lokaal Zaans 19%
- Oud Koog a/d Zaan 2.470 stemmen · Lokaal Zaans 19%
- Westzaan 2.466 stemmen · Lokaal Zaans 22%
- Poelenburg 2.306 stemmen · DENK 28%
- Oude Haven 2.280 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Krommenie West 1.651 stemmen · Lokaal Zaans 24%
- Oud Zaandijk 1.117 stemmen · Lokaal Zaans 17%
- Kogerveldwijk 743 stemmen · Lokaal Zaans 16%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.