Hoe stemde Assendelft-Zuid in Zaanstad?

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Centrum

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 4 stembureaus in Assendelft-Zuid 3.596 geldige stemmen uitgebracht (6,1% van alle stemmen in Zaanstad). Lokaal Zaans werd hier de grootste met 32,3%. Vergeleken met heel Zaanstad scoorden Lokaal Zaans (+14,3 pp) en CDA (+2,9 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−6,1 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
Lokaal Zaans 1.162 32,3% 18,0% +14,3 pp
Partij voor Ouderen en Veiligheid 367 10,2% 10,8% −0,6 pp
Forum voor Democratie 346 9,6% 6,9% +2,7 pp
GroenLinks-PvdA 322 9,0% 15,0% −6,1 pp
VVD 276 7,7% 7,9% −0,2 pp
PVV 264 7,3% 7,1% +0,3 pp
CDA 221 6,1% 3,3% +2,9 pp
D66 194 5,4% 6,9% −1,5 pp
Democratisch Zaanstad 128 3,6% 4,9% −1,4 pp
ROSA Zaanstad 125 3,5% 6,4% −2,9 pp
Partij voor de Dieren 58 1,6% 3,5% −1,9 pp
SP 54 1,5% 2,3% −0,8 pp
ChristenUnie 50 1,4% 2,0% −0,6 pp
DENK 29 0,8% 5,0% −4,1 pp
Blanco en ongeldig6Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Assendelft-Zuid

Andere wijken in Zaanstad

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Zaanstad · Alle stembureaus