Stembureau Stembureau Wijkcentrum de Poelenburcht in Zaanstad (2022)
Postcode 1504 NX · Wijk Poelenburg
Hier waren 242 kiezers toegelaten (0,4% van alle toegelaten kiezers in Zaanstad) en zijn 240 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 22,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 54 | 22,5% | 12,6% | +9,9 pp | 0,8% |
| DENK | 43 | 17,9% | 4,6% | +13,3 pp | 1,7% |
| Partij voor Ouderen en Veiligheid | 32 | 13,3% | 14,5% | −1,2 pp | 0,4% |
| ROSA | 17 | 7,1% | 9,3% | −2,2 pp | 0,3% |
| VVD | 16 | 6,7% | 11,1% | −4,4 pp | 0,3% |
| SP | 16 | 6,7% | 3,8% | +2,9 pp | 0,8% |
| Partij voor de Dieren | 12 | 5,0% | 4,4% | +0,6 pp | 0,5% |
| PVV | 11 | 4,6% | 6,2% | −1,6 pp | 0,3% |
| D66 | 9 | 3,8% | 5,9% | −2,1 pp | 0,3% |
| DZ | 9 | 3,8% | 10,7% | −7,0 pp | 0,2% |
| GROENLINKS | 7 | 2,9% | 7,3% | −4,4 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 7 | 2,9% | 2,5% | +0,4 pp | 0,5% |
| CDA | 4 | 1,7% | 5,0% | −3,3 pp | 0,1% |
| BVNL | 3 | 1,3% | 2,1% | −0,9 pp | 0,3% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zaanstad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Eylem Köseoglu (PvdA) · 20 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
- Şebnem Pancar (DENK) · 17 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Harrie van der Laan (Partij voor Ouderen en Veiligheid) · 14 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- René Tuijn (PvdA) · 13 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Stephanie Onclin (VVD) · 12 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Jaap Keijser (Partij voor Ouderen en Veiligheid) · 10 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Anna de Groot (SP) · 9 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Khaan Kük (DENK) · 9 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Natasja Groothuismink (ROSA) · 7 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Peter van Haasen (PVV) · 7 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Melek Doğru (DENK) · 7 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Kübra Kara (PvdA) · 6 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Marieke Visser (PvdA) · 6 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Juliëtte Rot (DZ) · 6 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Hanneke Veurink-Malda (ChristenUnie) · 6 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +13,3 pp meer dan gemiddeld in Zaanstad.
- Qua gewicht is dit het 85e van de 100 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Zaanstad en 0,0035% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 231 stemmen in Zaanstad komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 204 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 38 |
| Toegelaten kiezers | 242 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 241 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,4%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,41% van de stembiljetten, tegen 0,51% in Zaanstad en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zaanstad
- Stembureau Zaan Hotel 249 stemmen · D66 12%
- Stembureau Basisschool Kogerveld 228 stemmen · Partij voor Ouderen en Veiligheid 19%
- Stembureau Gymzaal Torenstraat, INGANG KERKBUURT 21 269 stemmen · VVD 17%
- Stembureau Buurtcentrum A3 228 stemmen · DZ 21%
- Stembureau Apostolisch Genootschap 269 stemmen · PvdA 15%
- Stembureau Gymzaal Anemoonstraat 227 stemmen · DZ 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.