Stembureau Stembureau Sporthal de Tref in Zaanstad (2023)
Postcode 1509 KR · Wijk Zaandam Noord
Hier zijn 1.710 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 31,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 535 | 31,3% | 25,7% | +5,6 pp | 2,5% |
| GroenLinks-PvdA | 254 | 14,9% | 17,8% | −2,9 pp | 1,7% |
| Nieuw Sociaal Contract | 230 | 13,5% | 10,7% | +2,7 pp | 2,6% |
| VVD | 203 | 11,9% | 13,7% | −1,9 pp | 1,8% |
| SP | 84 | 4,9% | 4,2% | +0,7 pp | 2,4% |
| D66 | 79 | 4,6% | 5,5% | −0,8 pp | 1,7% |
| Forum voor Democratie | 64 | 3,7% | 2,9% | +0,9 pp | 2,7% |
| BBB | 47 | 2,7% | 3,1% | −0,4 pp | 1,8% |
| Partij voor de Dieren | 41 | 2,4% | 2,7% | −0,3 pp | 1,8% |
| CDA | 34 | 2,0% | 1,8% | +0,2 pp | 2,3% |
| ChristenUnie | 23 | 1,3% | 1,0% | +0,3 pp | 2,7% |
| Volt | 23 | 1,3% | 1,3% | +0,0 pp | 2,1% |
| DENK | 22 | 1,3% | 5,5% | −4,3 pp | 0,5% |
| 50PLUS | 21 | 1,2% | 0,9% | +0,4 pp | 2,9% |
| JA21 | 13 | 0,8% | 0,7% | +0,1 pp | 2,2% |
| BVNL / Groep Van Haga | 11 | 0,6% | 0,6% | +0,0 pp | 2,1% |
| BIJ1 | 6 | 0,4% | 0,8% | −0,4 pp | 0,9% |
| Piratenpartij - De Groenen | 6 | 0,4% | 0,1% | +0,2 pp | 5,1% |
| SGP | 4 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 1,4% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 3,4% |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 2,9% |
| PartijvdSport | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 3,1% |
| Samen voor Nederland | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 3,8% |
| Splinter | 2 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp | 1,5% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zaanstad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +5,6 pp meer dan gemiddeld in Zaanstad.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 76 stembureaus: 2,1% van alle geldige stemmen in Zaanstad en 0,0166% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 49 stemmen in Zaanstad komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Zaanstad
- Stembureau Brandweerkazerne Assendelft 1.817 stemmen · PVV 33%
- Stembureau Kerk van de Nazarener 1.643 stemmen · PVV 23%
- Stembureau Schoolgebouw ICBS Octant/ OBS Ayundo 1.827 stemmen · PVV 28%
- Stembureau Stadhuis van Zaanstad 1.589 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Stembureau Het Sociale Winkeltje 1.831 stemmen · PVV 26%
- Stembureau Buurtcentrum De Vuister 1.587 stemmen · PVV 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.