Stembureau Stembureau RKBS de Golfbreker in Zaanstad (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 1541 RT · Wijk Westerkoog

Hier zijn 1.370 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 23,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 317 23,1% 25,7% −2,6 pp 1,5%
GroenLinks-PvdA 290 21,2% 17,8% +3,4 pp 2,0%
VVD 235 17,2% 13,7% +3,4 pp 2,1%
Nieuw Sociaal Contract 181 13,2% 10,7% +2,5 pp 2,0%
D66 85 6,2% 5,5% +0,7 pp 1,9%
SP 52 3,8% 4,2% −0,4 pp 1,5%
CDA 32 2,3% 1,8% +0,5 pp 2,1%
Partij voor de Dieren 31 2,3% 2,7% −0,5 pp 1,4%
Forum voor Democratie 29 2,1% 2,9% −0,8 pp 1,2%
ChristenUnie 28 2,0% 1,0% +1,0 pp 3,3%
Volt 21 1,5% 1,3% +0,2 pp 1,9%
BBB 20 1,5% 3,1% −1,6 pp 0,8%
JA21 9 0,7% 0,7% −0,0 pp 1,5%
DENK 8 0,6% 5,5% −5,0 pp 0,2%
SGP 8 0,6% 0,3% +0,2 pp 2,8%
50PLUS 7 0,5% 0,9% −0,4 pp 1,0%
BVNL / Groep Van Haga 7 0,5% 0,6% −0,1 pp 1,3%
Piratenpartij - De Groenen 3 0,2% 0,1% +0,1 pp 2,5%
BIJ1 2 0,1% 0,8% −0,6 pp 0,3%
Nederland met een PLAN 2 0,1% 0,1% +0,1 pp 2,9%
Splinter 2 0,1% 0,2% −0,0 pp 1,5%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 1,7%
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
PartijvdSport 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zaanstad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier −5,0 pp minder dan gemiddeld in Zaanstad.
  • Qua gewicht is dit het 20e van de 76 stembureaus: 1,6% van alle geldige stemmen in Zaanstad en 0,0133% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 61 stemmen in Zaanstad komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Zaanstad

Alle stembureaus in Zaanstad

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.