Stembureau Grenehout 22 in Zaanstad
Postcode 1507 EB · Wijk Nieuw West
Hier waren 1.023 kiezers toegelaten (1,7% van alle toegelaten kiezers in Zaanstad) en zijn 1.018 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 22,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 224 | 22,0% | 15,0% | +7,0 pp | 2,5% |
| Lokaal Zaans | 176 | 17,3% | 18,0% | −0,7 pp | 1,6% |
| D66 | 110 | 10,8% | 6,9% | +3,9 pp | 2,7% |
| VVD | 86 | 8,4% | 7,9% | +0,6 pp | 1,8% |
| DENK | 62 | 6,1% | 5,0% | +1,1 pp | 2,1% |
| Forum voor Democratie | 62 | 6,1% | 6,9% | −0,9 pp | 1,5% |
| Democratisch Zaanstad | 61 | 6,0% | 4,9% | +1,1 pp | 2,1% |
| Partij voor Ouderen en Veiligheid | 58 | 5,7% | 10,8% | −5,1 pp | 0,9% |
| PVV | 55 | 5,4% | 7,1% | −1,7 pp | 1,3% |
| ROSA Zaanstad | 40 | 3,9% | 6,4% | −2,5 pp | 1,1% |
| CDA | 26 | 2,6% | 3,3% | −0,7 pp | 1,3% |
| Partij voor de Dieren | 24 | 2,4% | 3,5% | −1,1 pp | 1,2% |
| SP | 18 | 1,8% | 2,3% | −0,6 pp | 1,3% |
| ChristenUnie | 16 | 1,6% | 2,0% | −0,4 pp | 1,4% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zaanstad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Eylem Köseoglu (GroenLinks-PvdA) · 106 stemmen · 10,4% van alle stemmen hier
- Merel Kingma (D66) · 87 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Marianne Doeves - de Boer (Lokaal Zaans) · 86 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Tom de Krijger (Forum voor Democratie) · 54 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Stephanie Onclin (VVD) · 46 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Juliëtte Rot (Democratisch Zaanstad) · 44 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Zozan Ejder (GroenLinks-PvdA) · 40 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Natasja Cornelisse (PVV) · 29 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Erdoğan Şahin (DENK) · 28 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Harrie van der Laan (Partij voor Ouderen en Veiligheid) · 27 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Kevin van Amesfoort (Lokaal Zaans) · 27 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Romana Lenarduzzi (GroenLinks-PvdA) · 20 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Yusuf Koca (DENK) · 16 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Lilit Zeltzburg (GroenLinks-PvdA) · 14 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Jochem de Haas (VVD) · 14 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +7,0 pp meer dan gemiddeld in Zaanstad.
- Qua gewicht is dit het 17e van de 76 stembureaus: 1,7% van alle geldige stemmen in Zaanstad en 0,0133% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 58 stemmen in Zaanstad komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 916 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 107 |
| Toegelaten kiezers | 1.023 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.023 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,49% van de stembiljetten, tegen 0,43% in Zaanstad en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zaanstad
- George Gershwinstraat 207 1.060 stemmen · Lokaal Zaans 18%
- Norbertijnenstraat 9 1.017 stemmen · Lokaal Zaans 36%
- Westzanerdijk 74 1.061 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Elsbroekplantsoen 1 1.014 stemmen · Lokaal Zaans 19%
- J.J. Allanstraat 127 1.061 stemmen · Lokaal Zaans 20%
- Drielse Wetering 84 1.006 stemmen · Lokaal Zaans 17%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.