Stembureau Evean Nieuw Groenland in Zaanstad (2025)
Postcode 1509 ED · Wijk Zaandam Noord
Hier zijn 1.021 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 17,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 181 | 17,7% | 18,2% | −0,5 pp | 1,2% |
| VVD | 164 | 16,1% | 13,2% | +2,8 pp | 1,5% |
| D66 | 162 | 15,9% | 16,8% | −0,9 pp | 1,2% |
| GroenLinks-PvdA | 132 | 12,9% | 15,2% | −2,3 pp | 1,0% |
| CDA | 95 | 9,3% | 6,9% | +2,4 pp | 1,7% |
| JA21 | 76 | 7,4% | 5,8% | +1,6 pp | 1,6% |
| Forum voor Democratie | 51 | 5,0% | 4,9% | +0,1 pp | 1,3% |
| 50PLUS | 32 | 3,1% | 1,9% | +1,2 pp | 2,0% |
| SP | 32 | 3,1% | 2,5% | +0,6 pp | 1,5% |
| BBB | 26 | 2,5% | 2,0% | +0,5 pp | 1,6% |
| Partij voor de Dieren | 24 | 2,4% | 2,8% | −0,4 pp | 1,1% |
| DENK | 16 | 1,6% | 5,5% | −4,0 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 9 | 0,9% | 1,0% | −0,1 pp | 1,1% |
| BVNL | 6 | 0,6% | 0,2% | +0,4 pp | 3,2% |
| Vrede voor Dieren | 4 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp | 2,3% |
| Volt | 3 | 0,3% | 0,9% | −0,6 pp | 0,4% |
| BIJ1 | 2 | 0,2% | 0,6% | −0,5 pp | 0,4% |
| LP | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 1,9% |
| SGP | 2 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 0,5% |
| DE LINIE | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 1,3% |
| Piratenpartij | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,7% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| NSC | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zaanstad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier −4,0 pp minder dan gemiddeld in Zaanstad.
- Qua gewicht is dit het 44e van de 74 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Zaanstad en 0,0098% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 81 stemmen in Zaanstad komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Zaanstad
- Wijksteunpunt Lambert Melisz 1.024 stemmen · PVV 18%
- Handboogschutterij 'Czaar-Peter' 1.021 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Buurtcentrum De Zeskanter 1.040 stemmen · PVV 17%
- Sporthal De Struijck, INGANG Prof. Struijckenstr 1.015 stemmen · PVV 20%
- Durghorstplantsoen 1.044 stemmen · PVV 22%
- De Noorderkerk 995 stemmen · PVV 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.