Stembureau De Paaskerk in Zaanstad (2025)
Postcode 1501 TN · Wijk Zaandam Zuid
Hier zijn 1.251 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 23,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 290 | 23,2% | 18,2% | +5,0 pp | 1,9% |
| GroenLinks-PvdA | 225 | 18,0% | 15,2% | +2,8 pp | 1,8% |
| D66 | 181 | 14,5% | 16,8% | −2,3 pp | 1,3% |
| DENK | 98 | 7,8% | 5,5% | +2,3 pp | 2,1% |
| VVD | 81 | 6,5% | 13,2% | −6,8 pp | 0,7% |
| JA21 | 64 | 5,1% | 5,8% | −0,7 pp | 1,3% |
| Forum voor Democratie | 63 | 5,0% | 4,9% | +0,2 pp | 1,6% |
| CDA | 53 | 4,2% | 6,9% | −2,7 pp | 0,9% |
| SP | 39 | 3,1% | 2,5% | +0,6 pp | 1,9% |
| Partij voor de Dieren | 37 | 3,0% | 2,8% | +0,2 pp | 1,6% |
| ChristenUnie | 21 | 1,7% | 1,0% | +0,7 pp | 2,5% |
| BBB | 20 | 1,6% | 2,0% | −0,4 pp | 1,2% |
| 50PLUS | 19 | 1,5% | 1,9% | −0,4 pp | 1,2% |
| BIJ1 | 17 | 1,4% | 0,6% | +0,7 pp | 3,2% |
| Volt | 13 | 1,0% | 0,9% | +0,2 pp | 1,8% |
| SGP | 11 | 0,9% | 0,4% | +0,4 pp | 3,0% |
| NSC | 5 | 0,4% | 0,4% | +0,0 pp | 1,5% |
| BVNL | 4 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 2,1% |
| Piratenpartij | 4 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 2,7% |
| LP | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | 1,9% |
| Vrede voor Dieren | 2 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp | 1,2% |
| DE LINIE | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 1,3% |
| NL PLAN | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 2,2% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zaanstad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −6,8 pp minder dan gemiddeld in Zaanstad.
- Qua gewicht is dit het 27e van de 74 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Zaanstad en 0,0120% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 66 stemmen in Zaanstad komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Zaanstad
- Vereniging de Bloesem, complex de Amandelbloesem 1.259 stemmen · PVV 27%
- Buurthuis De Bovenkruier 1.211 stemmen · PVV 22%
- De Bieb Krommenie 1.267 stemmen · PVV 20%
- Evean Erasmushuis 1.201 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Buurthuis de Poelenburcht 1.313 stemmen · DENK 40%
- Het Zaantheater 1.191 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.