Stembureau Stembureau Basisschool de Hoeksteen in Zaanstad (2022)
Postcode 1561 TZ · Wijk Krommenie Oost
Hier waren 318 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Zaanstad) en zijn 316 geldige stemmen uitgebracht. Partij voor Ouderen en Veiligheid werd hier de grootste met 20,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Partij voor Ouderen en Veiligheid | 66 | 20,9% | 14,5% | +6,4 pp | 0,8% |
| DZ | 40 | 12,7% | 10,7% | +2,0 pp | 0,7% |
| PvdA | 36 | 11,4% | 12,6% | −1,2 pp | 0,5% |
| ROSA | 33 | 10,4% | 9,3% | +1,2 pp | 0,6% |
| VVD | 28 | 8,9% | 11,1% | −2,3 pp | 0,5% |
| D66 | 18 | 5,7% | 5,9% | −0,2 pp | 0,6% |
| PVV | 16 | 5,1% | 6,2% | −1,1 pp | 0,5% |
| DENK | 16 | 5,1% | 4,6% | +0,5 pp | 0,6% |
| Partij voor de Dieren | 14 | 4,4% | 4,4% | +0,0 pp | 0,6% |
| SP | 12 | 3,8% | 3,8% | +0,0 pp | 0,6% |
| CDA | 12 | 3,8% | 5,0% | −1,2 pp | 0,4% |
| GROENLINKS | 11 | 3,5% | 7,3% | −3,8 pp | 0,3% |
| BVNL | 10 | 3,2% | 2,1% | +1,0 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 4 | 1,3% | 2,5% | −1,3 pp | 0,3% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zaanstad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Harrie van der Laan (Partij voor Ouderen en Veiligheid) · 31 stemmen · 9,8% van alle stemmen hier
- Natasja Groothuismink (ROSA) · 22 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- René Tuijn (PvdA) · 20 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Ad de Lange (Partij voor Ouderen en Veiligheid) · 15 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Stephanie Onclin (VVD) · 14 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Juliëtte Rot (DZ) · 14 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Şebnem Pancar (DENK) · 12 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Anna de Groot (SP) · 10 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Natasja Cornelisse (PVV) · 8 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Melchior Mattens (Partij voor de Dieren) · 8 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Alex Folla (Partij voor Ouderen en Veiligheid) · 7 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Melchert Kok (DZ) · 7 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Jovana Blaževska (VVD) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Flip Hoedemaeker (D66) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Marianne Doeves-de Boer (DZ) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Partij voor Ouderen en Veiligheid haalde hier +6,4 pp meer dan gemiddeld in Zaanstad.
- Qua gewicht is dit het 77e van de 100 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Zaanstad en 0,0046% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 175 stemmen in Zaanstad komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 292 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 26 |
| Toegelaten kiezers | 318 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 318 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,63% van de stembiljetten, tegen 0,51% in Zaanstad en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zaanstad
- Stembureau De Wormerveerse Vermaning 330 stemmen · ROSA 18%
- Stembureau Wijksteunpunt Lambert Melisz 310 stemmen · VVD 16%
- Stembureau Buurtcentrum A3 336 stemmen · DZ 22%
- Stembureau Buurthuis De Doorbraak 308 stemmen · PvdA 15%
- Stembureau De Noorderkerk 342 stemmen · PvdA 16%
- Stembureau Dorpshuis "De Noorddam" 296 stemmen · VVD 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.