Uitslag per stembureau in Wierden (2022)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Wierden 19 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Plantsoenlaan 1, leverde 12,2% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 29%.
Bekijk de uitslag per wijk in Wierden
Wat valt op
- 2 van de 19 stembureaus (11%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,35% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Plantsoenlaan 1 12,2% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Mettenkampsweg 5 1,8% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Van Kregtenweg 9 SGP +19,8 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Oude Pastoriestraat 9 0,9% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Plantsoenlaan 1 7642 EC | 1.500 | 12,2% | 1.496 | #1 · 12,2% | 0,0217% | Nieuw Enter Wierden (44%) | Nieuw Enter Wierden +3,3 procentpunt | 4 (0,3%) | 0 |
| Dahliastraat 4 7641 VZ | 1.170 | 9,5% | 1.166 | #2 · 9,5% | 0,0169% | Nieuw Enter Wierden (38%) | Progressief Wierden +7,3 procentpunt | 4 (0,3%) | 0 |
| Plantsoenlaan 1 7642 EC | 931 | 7,6% | 924 | #3 · 7,5% | 0,0134% | Nieuw Enter Wierden (43%) | SGP −2,9 procentpunt | 7 (0,8%) | 0 |
| Weusteweg 15 7641 AG | 874 | 7,1% | 869 | #4 · 7,1% | 0,0126% | Nieuw Enter Wierden (42%) | VVD +4,8 procentpunt | 5 (0,6%) | 0 |
| Oude Pastoriestraat 9 7468 GC | 853 | 6,9% | 845 | #5 · 6,9% | 0,0123% | Nieuw Enter Wierden (43%) | Progressief Wierden −3,9 procentpunt | 8 (0,9%) | 0 |
| Oude Pastoriestraat 9 7468 GC | 846 | 6,9% | 844 | #6 · 6,9% | 0,0122% | Nieuw Enter Wierden (43%) | ChristenUnie +2,4 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| Chris Soumokilstraat 69A 7642 XX | 674 | 5,5% | 673 | #7 · 5,5% | 0,0098% | Nieuw Enter Wierden (48%) | Nieuw Enter Wierden +7,2 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| Lage Dijk 12A 7468 EZ | 669 | 5,4% | 668 | #8 · 5,5% | 0,0097% | Nieuw Enter Wierden (38%) | Nieuw Enter Wierden −2,9 procentpunt | 2 (0,3%) | +1 |
| Mettenkampsweg 5 7468 AH | 640 | 5,2% | 640 | #9 · 5,2% | 0,0093% | Nieuw Enter Wierden (55%) | Nieuw Enter Wierden +14,1 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Nieuwe Schoolweg 5 7645 AV | 579 | 4,7% | 578 | #10 · 4,7% | 0,0084% | CDA (31%) | SGP +17,5 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Van Kregtenweg 9 7467 PL | 553 | 4,5% | 551 | #11 · 4,5% | 0,0080% | Nieuw Enter Wierden (27%) | SGP +19,8 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| Plantsoenlaan 1 7642 EC | 507 | 4,1% | 504 | #12 · 4,1% | 0,0073% | Nieuw Enter Wierden (37%) | Progressief Wierden +4,8 procentpunt | 2 (0,4%) | −1 |
| Mettenkampsweg 5 7468 AH | 431 | 3,5% | 428 | #13 · 3,5% | 0,0062% | Nieuw Enter Wierden (45%) | Nieuw Enter Wierden +4,7 procentpunt | 3 (0,7%) | 0 |
| Spoorstraat 5 7641 BJ | 417 | 3,4% | 417 | #14 · 3,4% | 0,0060% | Nieuw Enter Wierden (36%) | CDA +10,0 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Wilhelminastraat 28 7642 CS | 418 | 3,4% | 416 | #15 · 3,4% | 0,0060% | Nieuw Enter Wierden (42%) | ChristenUnie −1,8 procentpunt | 2 (0,5%) | 0 |
| Wilhelminastraat 28 7642 CS | 372 | 3,0% | 372 | #16 · 3,0% | 0,0054% | Nieuw Enter Wierden (47%) | Nieuw Enter Wierden +6,4 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Spoorstraat 5 7641 BJ | 346 | 2,8% | 346 | #17 · 2,8% | 0,0050% | Nieuw Enter Wierden (36%) | CDA +8,3 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Ypeloschoolweg 2B 7468 RE | 289 | 2,4% | 289 | #18 · 2,4% | 0,0042% | Nieuw Enter Wierden (30%) | SGP +11,8 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Mettenkampsweg 5 7468 AH | 225 | 1,8% | 225 | #19 · 1,8% | 0,0033% | Nieuw Enter Wierden (39%) | Progressief Wierden +6,6 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Wierden dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Wierden per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.