Uitslag per stembureau in Westvoorne (2018)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 telde Westvoorne 10 stembureaus. Het zwaarste stembureau, de Overbosschool, leverde 14,0% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 38%.
Bekijk de uitslag per wijk in Westvoorne
Wat valt op
- 7 van de 10 stembureaus (70%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 36% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,79% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,85%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: de Overbosschool 14,0% van de stemmen
- Lichtste stembureau: St. Verenigingsgebouw Tinte 5,8% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: MFC de Meander IBW +11,4 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Stuifakkers 1,3% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| de Overbosschool 3233 VL | 966 | 13,9% | 960 | #1 · 14,0% | 0,0142% | VVD (33%) | VVD +11,4 procentpunt | 7 (0,7%) | +1 |
| Cultureel Centrum De Man 3233 AG | 928 | 13,4% | 915 | #2 · 13,3% | 0,0136% | IBW (25%) | Gemeentebelangen Westvoorne +5,6 procentpunt | 8 (0,9%) | −5 |
| de Leemgaarde 3233 BR | 777 | 11,2% | 768 | #3 · 11,2% | 0,0114% | IBW (23%) | IBW +2,5 procentpunt | 7 (0,9%) | −2 |
| Het Gemeentehuis (hal) 3235 AP | 759 | 10,9% | 754 | #4 · 11,0% | 0,0112% | VVD (24%) | IBW −7,5 procentpunt | 6 (0,8%) | +1 |
| De Welkomkerk 3235 BK | 761 | 11,0% | 751 | #5 · 10,9% | 0,0111% | PW (27%) | CDA +6,2 procentpunt | 8 (1,1%) | −2 |
| MFC de Meander 3233 GX | 702 | 10,1% | 698 | #6 · 10,1% | 0,0103% | IBW (31%) | IBW +11,4 procentpunt | 4 (0,6%) | 0 |
| Cultureel Centrum de Merel 3235 CE | 673 | 9,7% | 669 | #7 · 9,7% | 0,0099% | PW (29%) | PW +6,5 procentpunt | 4 (0,6%) | 0 |
| Stuifakkers 3235 DZ | 520 | 7,5% | 512 | #8 · 7,4% | 0,0076% | PW (24%) | IBW −4,4 procentpunt | 7 (1,3%) | −1 |
| Gemeentehuis Oostvoorne 3233 AN | 451 | 6,5% | 449 | #9 · 6,5% | 0,0067% | IBW (21%) | Gemeentebelangen Westvoorne +4,2 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| St. Verenigingsgebouw Tinte 3234 KS | 405 | 5,8% | 402 | #10 · 5,8% | 0,0060% | PW (24%) | IBW −9,1 procentpunt | 2 (0,5%) | −1 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Westvoorne dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Westvoorne per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.