Uitslag per stembureau in Westervoort (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Westervoort 12 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Gemeentehuis, leverde 18,0% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 43%.

Bekijk de uitslag per wijk in Westervoort

Wat valt op

  • 0 van de 12 stembureaus (0%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 2,50% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Stembureaus met een opvallende telling

StembureauStemmenWat is er gemeld
Ondernemerscentrum Uitterweert 453 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (5,0%)
Wijkcentrum de Bult 327 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (5,8%)

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Gemeentehuis 6931 CZ 937 17,9% 921 #1 · 18,0% 0,0134% CDA (29%) VVD +2,6 procentpunt 16 (1,7%) 0
De Nieuwhof (zaal de Reduyt) 6932 JR 846 16,1% 824 #2 · 16,1% 0,0119% CDA (31%) PvdA +2,2 procentpunt 22 (2,6%) 0
Ondernemerscentrum Uitterweert 6932 ML 477 9,1% 453 #3 · 8,9% 0,0066% GROENLINKS (29%) CDA −4,3 procentpunt 24 (5,0%) 0
Huize Vredenburg 6931 CM 456 8,7% 448 #4 · 8,8% 0,0065% GROENLINKS (33%) GROENLINKS +7,7 procentpunt 8 (1,8%) 0
Gemeentehuis dinsdag 6931 CZ 387 7,4% 381 #5 · 7,5% 0,0055% CDA (31%) GROENLINKS −2,5 procentpunt 6 (1,6%) 0
Nieuwhof dinsdag 6932 JR 374 7,1% 370 #6 · 7,2% 0,0054% CDA (32%) PvdA +6,1 procentpunt 4 (1,1%) 0
Wijkcentrum de Bult 6931 WP 347 6,6% 327 #7 · 6,4% 0,0047% CDA (31%) D66 −3,6 procentpunt 20 (5,8%) 0
Scouting Sint Joris 6931 CP 319 6,1% 318 #8 · 6,2% 0,0046% CDA (33%) PvdA −2,6 procentpunt 1 (0,3%) 0
De Nieuwhof (hal) 6932 JR 309 5,9% 297 #9 · 5,8% 0,0043% CDA (32%) PvdA +3,7 procentpunt 12 (3,9%) 0
Gemeentehuis maandag 6931 CZ 297 5,7% 291 #10 · 5,7% 0,0042% CDA (34%) CDA +3,5 procentpunt 6 (2,0%) 0
Nieuwhof maandag 6932 JR 262 5,0% 257 #11 · 5,0% 0,0037% CDA (37%) CDA +6,8 procentpunt 5 (1,9%) 0
Zalencentrum Wileman 6931 BA 232 4,4% 225 #12 · 4,4% 0,0033% CDA (32%) GROENLINKS −5,1 procentpunt 7 (3,0%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Westervoort dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Westervoort per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.