Hoe stemde Oldehove in Westerkwartier in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Niehove, Lauwerzijl, Saaksum

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 4 stembureaus in Oldehove 1.269 geldige stemmen uitgebracht (3,0% van alle stemmen in Westerkwartier). CDA werd hier de grootste met 19,0%. Vergeleken met heel Westerkwartier scoorden ChristenUnie (+4,3 pp) en BBB (+3,4 pp) hier hoger en D66 (−3,3 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
CDA 241 19,0% 16,8% +2,2 pp
PVV 164 12,9% 15,5% −2,6 pp
GroenLinks-PvdA 135 10,6% 11,5% −0,8 pp
D66 126 9,9% 13,3% −3,3 pp
ChristenUnie 125 9,9% 5,5% +4,3 pp
BBB 125 9,9% 6,5% +3,4 pp
VVD 110 8,7% 11,6% −2,9 pp
Forum voor Democratie 61 4,8% 5,6% −0,8 pp
SGP 50 3,9% 2,2% +1,8 pp
SP 38 3,0% 2,6% +0,4 pp
JA21 32 2,5% 4,4% −1,8 pp
Partij voor de Dieren 24 1,9% 1,4% +0,5 pp
Volt 11 0,9% 0,7% +0,2 pp
50PLUS 10 0,8% 1,2% −0,4 pp
NSC 4 0,3% 0,4% −0,1 pp
FNP 4 0,3% 0,2% +0,1 pp
BVNL 3 0,2% 0,2% +0,0 pp
DENK 2 0,2% 0,2% −0,1 pp
Vrede voor Dieren 2 0,2% 0,1% +0,0 pp
LP 1 0,1% 0,1% −0,0 pp
Piratenpartij 1 0,1% 0,1% −0,0 pp
BIJ1 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Oldehove

Andere wijken in Westerkwartier

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Westerkwartier · Alle stembureaus