Stembureau Stembureau Burcht van Haeften in West Betuwe
Postcode 4175 HA
Hier waren 1.313 kiezers toegelaten (5,0% van alle toegelaten kiezers in West Betuwe) en zijn 1.309 geldige stemmen uitgebracht. Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe werd hier de grootste met 22,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe | 300 | 22,9% | 9,2% | +13,7 pp | 12,5% |
| Dorpsbelangen | 262 | 20,0% | 28,2% | −8,2 pp | 3,5% |
| SGP | 218 | 16,7% | 14,5% | +2,2 pp | 5,8% |
| GroenLinks-PvdA | 136 | 10,4% | 10,8% | −0,4 pp | 4,8% |
| ChristenUnie | 111 | 8,5% | 6,1% | +2,3 pp | 6,9% |
| CDA | 81 | 6,2% | 5,5% | +0,7 pp | 5,6% |
| VVD | 65 | 5,0% | 9,9% | −4,9 pp | 2,5% |
| D66 | 64 | 4,9% | 7,7% | −2,8 pp | 3,2% |
| Verenigd West Betuwe | 49 | 3,7% | 6,4% | −2,6 pp | 2,9% |
| SP | 23 | 1,8% | 1,7% | +0,0 pp | 5,1% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel West Betuwe, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mario Kock (Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe) · 146 stemmen · 11,2% van alle stemmen hier
- Theo Simons (SGP) · 105 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Rutger van Stappershoef (Dorpsbelangen) · 83 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Petra van Kuilenburg (Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe) · 76 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Gea van Os-de Jongh (Dorpsbelangen) · 63 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Renske de Zwart (GroenLinks-PvdA) · 63 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Arie van Horssen (Dorpsbelangen) · 59 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Jos van Maanen (SGP) · 53 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Rita Boer Rookhuiszen-de Joode (D66) · 49 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Juliën Smeets (VVD) · 43 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Thea van Kemenade (GroenLinks-PvdA) · 41 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- P.J. den Dikken (ChristenUnie) · 31 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Ruben van den Bogaard (CDA) · 30 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- B. van Warners (ChristenUnie) · 29 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Ad van Krieken (CDA) · 26 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Leefbaar Lokaal Belang West Betuwe haalde hier +13,7 pp meer dan gemiddeld in West Betuwe.
- Qua gewicht is dit het 4e van de 35 stembureaus: 5,0% van alle geldige stemmen in West Betuwe en 0,0172% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 20 stemmen in West Betuwe komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.151 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 162 |
| Toegelaten kiezers | 1.313 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.313 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,30% van de stembiljetten, tegen 0,36% in West Betuwe en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in West Betuwe
- Stembureau Dorpshuis de Poort 1.364 stemmen · Dorpsbelangen 34%
- Stembureau Dorpshuis Tricht 1.203 stemmen · Dorpsbelangen 22%
- Stembureau Gemeentehuis West Betuwe 1.399 stemmen · SGP 21%
- Stembureau Het Klokhuis 1.187 stemmen · Dorpsbelangen 59%
- Stembureau Dorpshuis EMM 1.534 stemmen · Dorpsbelangen 29%
- Stembureau Mr. Aafjesschool 1.135 stemmen · Dorpsbelangen 26%
Alle stembureaus in West Betuwe
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.