Hoe stemde Sprang-Capelle in Waalwijk in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Vrijhoeve, Landgoed Driessen, Sprang, Capelle / Nieuwe Vaart

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 7 stembureaus in Sprang-Capelle 8.518 geldige stemmen uitgebracht (29,9% van alle stemmen in Waalwijk). PVV werd hier de grootste met 33,1%. Vergeleken met heel Waalwijk scoorden PVV (+1,1 pp) en BBB (+0,7 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−2,6 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 2.820 33,1% 32,0% +1,1 pp
VVD 1.436 16,9% 17,7% −0,8 pp
Nieuw Sociaal Contract 1.046 12,3% 13,2% −0,9 pp
GroenLinks-PvdA 565 6,6% 9,2% −2,6 pp
SGP 464 5,4% 1,8% +3,6 pp
D66 372 4,4% 5,0% −0,6 pp
BBB 360 4,2% 3,5% +0,7 pp
CDA 324 3,8% 3,6% +0,2 pp
ChristenUnie 271 3,2% 1,5% +1,7 pp
SP 223 2,6% 3,8% −1,1 pp
Forum voor Democratie 186 2,2% 2,1% +0,1 pp
Partij voor de Dieren 109 1,3% 1,4% −0,1 pp
DENK 98 1,2% 2,1% −1,0 pp
Volt 59 0,7% 0,9% −0,2 pp
50PLUS 52 0,6% 0,7% −0,1 pp
JA21 51 0,6% 0,6% −0,0 pp
BVNL / Groep Van Haga 38 0,4% 0,4% +0,0 pp
Splinter 17 0,2% 0,1% +0,1 pp
BIJ1 7 0,1% 0,1% −0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 5 0,1% 0,1% −0,0 pp
LP 4 0,0% 0,0% +0,0 pp
Nederland met een PLAN 3 0,0% 0,0% +0,0 pp
Samen voor Nederland 2 0,0% 0,0% −0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 2 0,0% 0,0% −0,0 pp
PartijvdSport 2 0,0% 0,0% −0,0 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 2 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Sprang-Capelle

Andere wijken in Waalwijk

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Waalwijk · Alle stembureaus