Stembureau Stembureau Buurtcentrum Sprang-Driessen in Waalwijk (2023)
Postcode 5161 VA · Wijk Sprang-Capelle
Hier zijn 1.353 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 32,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 433 | 32,0% | 32,0% | −0,0 pp | 4,7% |
| VVD | 235 | 17,4% | 17,7% | −0,3 pp | 4,7% |
| Nieuw Sociaal Contract | 175 | 12,9% | 13,2% | −0,3 pp | 4,6% |
| ChristenUnie | 87 | 6,4% | 1,5% | +5,0 pp | 20,7% |
| SGP | 83 | 6,1% | 1,8% | +4,3 pp | 15,9% |
| GroenLinks-PvdA | 76 | 5,6% | 9,2% | −3,6 pp | 2,9% |
| CDA | 70 | 5,2% | 3,6% | +1,6 pp | 6,8% |
| BBB | 52 | 3,8% | 3,5% | +0,3 pp | 5,1% |
| D66 | 49 | 3,6% | 5,0% | −1,4 pp | 3,5% |
| SP | 26 | 1,9% | 3,8% | −1,8 pp | 2,4% |
| Forum voor Democratie | 16 | 1,2% | 2,1% | −0,9 pp | 2,7% |
| Partij voor de Dieren | 12 | 0,9% | 1,4% | −0,5 pp | 3,1% |
| JA21 | 7 | 0,5% | 0,6% | −0,1 pp | 3,8% |
| Splinter | 7 | 0,5% | 0,1% | +0,4 pp | 20,6% |
| Volt | 7 | 0,5% | 0,9% | −0,3 pp | 2,9% |
| DENK | 6 | 0,4% | 2,1% | −1,7 pp | 1,0% |
| 50PLUS | 4 | 0,3% | 0,7% | −0,4 pp | 1,9% |
| BVNL / Groep Van Haga | 4 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 3,3% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 28,6% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 2,9% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 4,5% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Waalwijk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier −3,6 pp minder dan gemiddeld in Waalwijk.
- Qua gewicht is dit het 8e van de 23 stembureaus: 4,7% van alle geldige stemmen in Waalwijk en 0,0132% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 21 stemmen in Waalwijk komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Waalwijk
- Stembureau Balade 1.436 stemmen · PVV 33%
- Stembureau Bibliotheek Waalwijk 1.339 stemmen · PVV 31%
- Stembureau Soc Cult Centrum Den Bolder 1.458 stemmen · PVV 34%
- Stembureau Praktijkschool MET 1.337 stemmen · PVV 35%
- Stembureau Sporthal de Slagen 1.462 stemmen · PVV 28%
- Stembureau De Ouwe Toren 1.325 stemmen · PVV 33%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.