Hoe stemde Deinum in Waadhoeke in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 1 stembureaus in Deinum 793 geldige stemmen uitgebracht (2,7% van alle stemmen in Waadhoeke). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 23,5%. Vergeleken met heel Waadhoeke scoorden GroenLinks-PvdA (+9,9 pp) en D66 (+1,9 pp) hier hoger en PVV (−7,3 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 186 23,5% 13,6% +9,9 pp
PVV 135 17,0% 24,3% −7,3 pp
Nieuw Sociaal Contract 117 14,8% 17,6% −2,9 pp
VVD 84 10,6% 11,2% −0,6 pp
BBB 75 9,5% 9,6% −0,1 pp
D66 44 5,5% 3,7% +1,9 pp
CDA 35 4,4% 6,4% −2,0 pp
SP 32 4,0% 3,5% +0,5 pp
Partij voor de Dieren 26 3,3% 1,6% +1,6 pp
ChristenUnie 19 2,4% 2,1% +0,3 pp
Forum voor Democratie 16 2,0% 2,4% −0,4 pp
Volt 11 1,4% 0,7% +0,7 pp
BVNL / Groep Van Haga 5 0,6% 0,8% −0,2 pp
Piratenpartij - De Groenen 2 0,3% 0,1% +0,2 pp
SGP 2 0,3% 0,6% −0,3 pp
DENK 1 0,1% 0,2% −0,1 pp
JA21 1 0,1% 0,6% −0,5 pp
Nederland met een PLAN 1 0,1% 0,0% +0,1 pp
Splinter 1 0,1% 0,1% −0,0 pp
50PLUS 0 0,0% 0,5% −0,5 pp
BIJ1 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Deinum

  • It Holt Deinum · 9033 WH · 793 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%

Andere wijken in Waadhoeke

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Waadhoeke · Alle stembureaus