Uitslag per stembureau in Vught

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 telde Vught 20 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 59,4%. Het zwaarste stembureau, Boerderij De Loonsebaan, leverde 8,1% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 22%.

Wat valt op

  • 3 van de 20 stembureaus (15%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 21% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 4%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,50% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,58%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Stembureaus met een opvallende telling

StembureauStemmenWat is er gemeld
Jeugd- en Jongerencentrum Elzenburg 831 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,2%)
De Rode Rik 685 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,2%)

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Boerderij De Loonsebaan 1.242 8,0% 1.238 #1 · 8,1% 0,0162% VVD (35%) VVD +17,4 procentpunt 4 (0,3%) 0
Gemeentekantoor 1.080 7,0% 1.073 #2 · 7,0% 0,0141% VVD (24%) VVD +6,0 procentpunt 7 (0,6%) 0
Openbare Basisschool De Piramide 1.061 6,9% 1.057 #3 · 6,9% 0,0139% D66 (29%) D66 +8,7 procentpunt 3 (0,3%) −1
Service appartementen Eikendonck 1.061 6,9% 1.056 #4 · 6,9% 0,0138% D66 (29%) Gemeentebelangen −9,3 procentpunt 5 (0,5%) 0
Het Kwartier 1.050 6,8% 1.049 #5 · 6,8% 0,0138% D66 (35%) D66 +14,4 procentpunt 1 (0,1%) 0
HelvoirThuis 2 1.030 6,7% 1.021 #6 · 6,6% 0,0134% Gemeentebelangen (27%) SamenLokaal +18,5 procentpunt 7 (0,7%) −2
Woonzorgcentrum Theresia 971 6,3% 964 #7 · 6,3% 0,0126% Gemeentebelangen (36%) Gemeentebelangen +8,7 procentpunt 7 (0,7%) 0
HealthCity Vught 846 5,5% 841 #8 · 5,5% 0,0110% Gemeentebelangen (38%) Gemeentebelangen +10,8 procentpunt 5 (0,6%) 0
Jeugd- en Jongerencentrum Elzenburg 841 5,4% 831 #9 · 5,4% 0,0109% Gemeentebelangen (43%) Gemeentebelangen +15,1 procentpunt 10 (1,2%) 0
Woonzorgcentrum Elisabeth 789 5,1% 786 #10 · 5,1% 0,0103% Gemeentebelangen (27%) PvdA-GroenLinks +5,7 procentpunt 2 (0,3%) −1
Hertog van Brabant school 757 4,9% 756 #11 · 4,9% 0,0099% Gemeentebelangen (30%) PvdA-GroenLinks +6,6 procentpunt 1 (0,1%) 0
Visio De Vlasborch 713 4,6% 708 #12 · 4,6% 0,0093% Gemeentebelangen (35%) VVD −7,5 procentpunt 5 (0,7%) 0
Brandweer Helvoirt 699 4,5% 699 #13 · 4,6% 0,0092% SamenLokaal (25%) SamenLokaal +17,2 procentpunt 0 (0,0%) 0
De Rode Rik 693 4,5% 685 #14 · 4,5% 0,0090% Gemeentebelangen (38%) Gemeentebelangen +10,6 procentpunt 8 (1,2%) 0
HelvoirThuis 1 660 4,3% 658 #15 · 4,3% 0,0086% Gemeentebelangen (29%) SamenLokaal +12,0 procentpunt 2 (0,3%) 0
Dorpshuis The Battle Axe 614 4,0% 612 #16 · 4,0% 0,0080% Gemeentebelangen (42%) Gemeentebelangen +14,5 procentpunt 2 (0,3%) 0
Martinihal 523 3,4% 520 #17 · 3,4% 0,0068% D66 (29%) D66 +8,6 procentpunt 3 (0,6%) 0
De Molenhoek 478 3,1% 476 #18 · 3,1% 0,0062% Gemeentebelangen (40%) Gemeentebelangen +12,2 procentpunt 2 (0,4%) 0
Nationaal Monument Kamp Vught 227 1,5% 226 #19 · 1,5% 0,0030% D66 (26%) VVD +7,6 procentpunt 1 (0,4%) 0
De Stenen Hut 101 0,7% 99 #20 · 0,6% 0,0013% PvdA-GroenLinks (31%) Gemeentebelangen −17,4 procentpunt 2 (2,0%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Vught dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Vught per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.