Uitslag per stembureau in Voorst (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Voorst 24 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Tennispark TC de Schaeck, leverde 6,5% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 19%.

Bekijk de uitslag per wijk in Voorst

Wat valt op

  • 1 van de 24 stembureaus (4%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,56% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Stembureaus met een opvallende telling

StembureauStemmenWat is er gemeld
Bibliotheek Twello 764 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,4%)

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Tennispark TC de Schaeck 7391 TP 786 6,5% 778 #1 · 6,5% 0,0113% Gemeente Belangen Voorst (27%) VVD / Liberaal 2000 +5,4 procentpunt 8 (1,0%) 0
Sportcafé Jachtlust 7391 BW 775 6,4% 773 #2 · 6,5% 0,0112% Gemeente Belangen Voorst (27%) SGP −2,9 procentpunt 2 (0,3%) 0
Bibliotheek Twello 7391 DH 775 6,4% 764 #3 · 6,4% 0,0111% Gemeente Belangen Voorst (23%) Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS +3,2 procentpunt 11 (1,4%) 0
Sportcafé Jachtlust 7391 BW 701 5,8% 697 #4 · 5,8% 0,0101% Gemeente Belangen Voorst (33%) Gemeente Belangen Voorst +7,0 procentpunt 4 (0,6%) 0
Multifunctioneel Centrum 'De Pauw' 7382 CC 682 5,7% 678 #5 · 5,7% 0,0098% Gemeente Belangen Voorst (27%) CDA +5,9 procentpunt 4 (0,6%) 0
Gebouw PIGIKA 7391 AN 648 5,4% 645 #6 · 5,4% 0,0094% CDA (28%) CDA +11,0 procentpunt 3 (0,5%) 0
Gymzaal Terwolde (ingang Schoolstraat) 7396 NA 647 5,4% 643 #7 · 5,4% 0,0093% VVD / Liberaal 2000 (26%) VVD / Liberaal 2000 +9,6 procentpunt 4 (0,6%) 0
Trefpunt Duistervoorde 7391 AG 596 5,0% 596 #8 · 5,0% 0,0086% Gemeente Belangen Voorst (28%) CDA +7,1 procentpunt 0 (0,0%) 0
Stationskoffiehuis 7391 EH 598 5,0% 592 #9 · 5,0% 0,0086% Gemeente Belangen Voorst (28%) Gemeente Belangen Voorst +1,9 procentpunt 6 (1,0%) 0
Restaurant 'Korderijnk' 7391 EH 582 4,8% 582 #10 · 4,9% 0,0084% Gemeente Belangen Voorst (23%) CDA +4,2 procentpunt 0 (0,0%) 0
Sportcafé Jachtlust 7391 BW 551 4,6% 550 #11 · 4,6% 0,0080% Gemeente Belangen Voorst (20%) Gemeente Belangen Voorst −5,8 procentpunt 1 (0,2%) 0
Dorpshuis 'op den Toega' 7395 PB 555 4,6% 548 #12 · 4,6% 0,0079% – – 7 (1,3%) 0
Dorpshuis 'de Pompe' 7384 BD 543 4,5% 541 #13 · 4,5% 0,0078% Gemeente Belangen Voorst (41%) Gemeente Belangen Voorst +15,2 procentpunt 2 (0,4%) 0
Verenigingsgebouw Lawa Mena 7391 KG 525 4,4% 522 #14 · 4,4% 0,0076% Gemeente Belangen Voorst (37%) Gemeente Belangen Voorst +11,2 procentpunt 3 (0,6%) 0
Voetbalvereniging Activia 7391 JK 488 4,1% 487 #15 · 4,1% 0,0071% – – 1 (0,2%) 0
Dorpshuis 'de Arend' 7397 NH 447 3,7% 447 #16 · 3,7% 0,0065% SGP (26%) SGP +21,7 procentpunt 0 (0,0%) 0
Restaurant Bosgoed 7384 DE 438 3,6% 436 #17 · 3,6% 0,0063% Gemeente Belangen Voorst (26%) Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS −10,1 procentpunt 3 (0,7%) +1
Gymzaal Voorst 'De Wiekslag' 7383 XM 427 3,6% 427 #18 · 3,6% 0,0062% Gemeente Belangen Voorst (40%) Gemeente Belangen Voorst +14,1 procentpunt 0 (0,0%) 0
Dorpshuis Voorst 7383 CG 366 3,0% 360 #19 · 3,0% 0,0052% Gemeente Belangen Voorst (28%) CDA −5,7 procentpunt 6 (1,6%) 0
Hof van Bussloo (Het Kleine Hof) 7383 RP 283 2,4% 282 #20 · 2,4% 0,0041% VVD / Liberaal 2000 (26%) VVD / Liberaal 2000 +9,2 procentpunt 1 (0,4%) 0
Gymzaal Terwolde (ingang Schoolstraat) 7396 NA 190 1,6% 189 #21 · 1,6% 0,0027% Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS (21%) Gemeente Belangen Voorst −9,3 procentpunt 1 (0,5%) 0
Dorpshuis Voorst 7383 CG 180 1,5% 180 #22 · 1,5% 0,0026% Gemeente Belangen Voorst (23%) Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS +6,5 procentpunt 0 (0,0%) 0
Dorpshuis Voorst 7383 CG 128 1,1% 128 #23 · 1,1% 0,0019% Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS (30%) Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS +15,3 procentpunt 0 (0,0%) 0
Gymzaal Terwolde (ingang Schoolstraat) 7396 NA 114 0,9% 114 #24 · 1,0% 0,0017% VVD / Liberaal 2000 (21%) Gemeente Belangen Voorst −6,9 procentpunt 0 (0,0%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Voorst dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Voorst per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.