Hoe stemde Ravense Hoek in Voorne aan Zee in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Altena
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Ravense Hoek 2.370 geldige stemmen uitgebracht (5,2% van alle stemmen in Voorne aan Zee). PVV werd hier de grootste met 32,5%. Vergeleken met heel Voorne aan Zee scoorden VVD (+7,8 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+0,5 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−2,5 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 770 | 32,5% | 34,1% | −1,6 pp |
| VVD | 638 | 26,9% | 19,1% | +7,8 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 316 | 13,3% | 12,8% | +0,5 pp |
| GroenLinks-PvdA | 155 | 6,5% | 9,1% | −2,5 pp |
| D66 | 108 | 4,6% | 4,5% | +0,0 pp |
| Forum voor Democratie | 74 | 3,1% | 3,0% | +0,1 pp |
| BBB | 63 | 2,7% | 3,6% | −1,0 pp |
| CDA | 48 | 2,0% | 2,4% | −0,4 pp |
| SP | 46 | 1,9% | 3,2% | −1,2 pp |
| JA21 | 25 | 1,1% | 1,0% | +0,0 pp |
| Partij voor de Dieren | 23 | 1,0% | 1,7% | −0,8 pp |
| DENK | 20 | 0,8% | 1,2% | −0,4 pp |
| ChristenUnie | 17 | 0,7% | 0,8% | −0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 16 | 0,7% | 0,7% | −0,1 pp |
| Volt | 15 | 0,6% | 0,9% | −0,3 pp |
| SGP | 11 | 0,5% | 0,3% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 10 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp |
| Splinter | 8 | 0,3% | 0,2% | +0,2 pp |
| BIJ1 | 4 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| LP | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in Ravense Hoek
- Rode Kruislaan 3 Gymzaal Altena · 3223 MA · 1.302 stemmen · PVV 34%
- Rode Kruislaan 3 Gymzaal Altena · 3223 MA · 1.068 stemmen · PVV 31%
Andere wijken in Voorne aan Zee
- Brielle 8.920 stemmen · PVV 32%
- Oostvoorne 6.174 stemmen · PVV 28%
- Nieuw-Helvoet 4.443 stemmen · PVV 35%
- Rockanje 4.024 stemmen · PVV 31%
- De Struyten 4.016 stemmen · PVV 39%
- De Kooistee 3.826 stemmen · PVV 46%
- Den Bonsen Hoek 3.564 stemmen · PVV 35%
- Hellevoet 2.324 stemmen · PVV 32%
- Zwartewaal 1.262 stemmen · PVV 37%
- Vierpolders 1.136 stemmen · PVV 35%
- Nieuwenhoorn 959 stemmen · PVV 31%
- Oudenhoorn 958 stemmen · PVV 36%
- Buitengebied 825 stemmen · PVV 32%
- Centrumgebied 568 stemmen · PVV 42%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.