Hoe stemde Vettenoordse Polder in Vlaardingen in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Maasboulevard
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 1 stembureaus in Vettenoordse Polder 652 geldige stemmen uitgebracht (1,7% van alle stemmen in Vlaardingen). PVV werd hier de grootste met 41,3%. Vergeleken met heel Vlaardingen scoorden PVV (+11,4 pp) en SP (+0,9 pp) hier hoger en VVD (−3,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 269 | 41,3% | 29,9% | +11,4 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 76 | 11,7% | 11,8% | −0,2 pp |
| VVD | 69 | 10,6% | 13,8% | −3,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 66 | 10,1% | 12,8% | −2,6 pp |
| SP | 32 | 4,9% | 4,0% | +0,9 pp |
| D66 | 29 | 4,4% | 4,9% | −0,4 pp |
| CDA | 24 | 3,7% | 3,1% | +0,6 pp |
| DENK | 23 | 3,5% | 6,6% | −3,1 pp |
| BBB | 16 | 2,5% | 2,0% | +0,5 pp |
| Forum voor Democratie | 11 | 1,7% | 2,5% | −0,8 pp |
| Partij voor de Dieren | 8 | 1,2% | 1,8% | −0,6 pp |
| SGP | 8 | 1,2% | 1,3% | −0,1 pp |
| ChristenUnie | 7 | 1,1% | 1,9% | −0,8 pp |
| BIJ1 | 4 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp |
| JA21 | 4 | 0,6% | 0,8% | −0,2 pp |
| Volt | 3 | 0,5% | 1,1% | −0,6 pp |
| 50PLUS | 1 | 0,2% | 0,6% | −0,5 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,2% | 0,0% | +0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in Vettenoordse Polder
- Wooncentrum De Bolder Maasboulevard · 3133 BA · 652 stemmen · PVV 41%
Andere wijken in Vlaardingen
- Centrum 7.964 stemmen · PVV 33%
- Holy Noord 7.427 stemmen · PVV 30%
- Vlaardinger Ambacht 7.023 stemmen · PVV 25%
- Holy Zuid 6.756 stemmen · PVV 30%
- Westwijk 4.693 stemmen · PVV 33%
- Oostwijk 3.628 stemmen · PVV 26%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.