Hoe stemde Centrum in Vlaardingen in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Indische Buurt, Vettenoordse Polder Oost
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 6 stembureaus in Centrum 7.964 geldige stemmen uitgebracht (20,9% van alle stemmen in Vlaardingen). PVV werd hier de grootste met 33,3%. Vergeleken met heel Vlaardingen scoorden PVV (+3,4 pp) en DENK (+0,9 pp) hier hoger en VVD (−3,1 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 2.652 | 33,3% | 29,9% | +3,4 pp |
| GroenLinks-PvdA | 943 | 11,8% | 12,8% | −0,9 pp |
| VVD | 853 | 10,7% | 13,8% | −3,1 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 852 | 10,7% | 11,8% | −1,1 pp |
| DENK | 600 | 7,5% | 6,6% | +0,9 pp |
| D66 | 329 | 4,1% | 4,9% | −0,7 pp |
| SP | 321 | 4,0% | 4,0% | +0,0 pp |
| Forum voor Democratie | 275 | 3,5% | 2,5% | +1,0 pp |
| CDA | 192 | 2,4% | 3,1% | −0,7 pp |
| BBB | 168 | 2,1% | 2,0% | +0,2 pp |
| Partij voor de Dieren | 163 | 2,0% | 1,8% | +0,2 pp |
| ChristenUnie | 159 | 2,0% | 1,9% | +0,1 pp |
| SGP | 158 | 2,0% | 1,3% | +0,7 pp |
| Volt | 69 | 0,9% | 1,1% | −0,2 pp |
| 50PLUS | 67 | 0,8% | 0,6% | +0,2 pp |
| JA21 | 65 | 0,8% | 0,8% | +0,0 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 39 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp |
| BIJ1 | 33 | 0,4% | 0,4% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 7 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| PartijvdSport | 7 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Splinter | 5 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 3 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LP | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Centrum
- Rehobothkerk Indische Buurt · 3131 LL · 2.008 stemmen · PVV 34%
- Stadskantoor Centrum · 3131 VX · 1.766 stemmen · PVV 32%
- Zorgcentrum Soenda Indische Buurt · 3131 LV · 1.183 stemmen · PVV 38%
- KC Het Visnet Vettenoordse Polder Oost · 3131 PS · 1.182 stemmen · PVV 31%
- Kerkgebouw De Fontein Centrum · 3131 HA · 996 stemmen · PVV 37%
- Stadhuis Burgerzaal Centrum · 3131 CR · 829 stemmen · PVV 28%
Andere wijken in Vlaardingen
- Holy Noord 7.427 stemmen · PVV 30%
- Vlaardinger Ambacht 7.023 stemmen · PVV 25%
- Holy Zuid 6.756 stemmen · PVV 30%
- Westwijk 4.693 stemmen · PVV 33%
- Oostwijk 3.628 stemmen · PVV 26%
- Vettenoordse Polder 652 stemmen · PVV 41%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.