Stembureau De Hoeksteen RK Basisschool in Vlaardingen (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 1.321 kiezers toegelaten (4,6% van alle toegelaten kiezers in Vlaardingen) en zijn 1.313 geldige stemmen uitgebracht. ONS Vlaardingen werd hier de grootste met 13,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
ONS Vlaardingen 183 13,9% 15,5% −1,5 pp 4,2%
CDA 183 13,9% 8,5% +5,5 pp 7,6%
VVD 165 12,6% 9,2% +3,4 pp 6,3%
D66 150 11,4% 6,9% +4,5 pp 7,6%
VV2000/Leefbaar Vlaardingen 131 10,0% 8,1% +1,9 pp 5,7%
GROENLINKS 113 8,6% 8,5% +0,1 pp 4,7%
SP 104 7,9% 10,7% −2,7 pp 3,4%
BVV 81 6,2% 8,1% −1,9 pp 3,5%
PvdA 77 5,9% 6,5% −0,7 pp 4,2%
ChristenUnie-SGP 36 2,7% 5,9% −3,2 pp 2,1%
AOV 35 2,7% 5,5% −2,9 pp 2,2%
28 2,1% 2,1% +0,1 pp 4,7%
Stads Belangen Vlaardingen 26 2,0% 4,2% −2,3 pp 2,2%
De Republikeinen 1 0,1% 0,4% −0,3 pp 0,9%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Vlaardingen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Frans Hoogendijk (ONS Vlaardingen) · 108 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  2. Bart Bikkers (VVD) · 95 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
  3. Koen Kegel (D66) · 88 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
  4. Ivana Somers-Gardenier (VV2000/Leefbaar Vlaardingen) · 78 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
  5. Lianne van Kalken (GROENLINKS) · 78 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
  6. Jacky Silos-Knaap (CDA) · 75 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  7. Arnout Hoekstra (SP) · 70 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  8. Stefanie Solleveld (PvdA) · 55 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  9. Marieke Thommis-Visser (CDA) · 51 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  10. Daniel Gerritsen () · 28 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  11. Yenice Jongejan (D66) · 27 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  12. Marco van Unen (BVV) · 27 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  13. Désiree de Jong (AOV) · 26 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Ben Trooster (BVV) · 23 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Leonie Claessen (VVD) · 20 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +5,5 pp meer dan gemiddeld in Vlaardingen.
  • Qua gewicht is dit het 2e van de 40 stembureaus: 4,6% van alle geldige stemmen in Vlaardingen en 0,0194% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 22 stemmen in Vlaardingen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen1.208
Geldige volmachtbewijzen113
Toegelaten kiezers1.321
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.317
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)−4
Blanco en ongeldig4 (0,3%)

Er zijn 4 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,30% van de stembiljetten, tegen 0,78% in Vlaardingen en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Vlaardingen

Alle stembureaus in Vlaardingen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.