Stembureau Bethelkerk in Vlaardingen (2018)
Hier waren 1.576 kiezers toegelaten (5,5% van alle toegelaten kiezers in Vlaardingen) en zijn 1.570 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 15,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 250 | 15,9% | 8,5% | +7,4 pp | 10,4% |
| VVD | 199 | 12,7% | 9,2% | +3,5 pp | 7,6% |
| D66 | 198 | 12,6% | 6,9% | +5,7 pp | 10,1% |
| GROENLINKS | 174 | 11,1% | 8,5% | +2,6 pp | 7,2% |
| ONS Vlaardingen | 163 | 10,4% | 15,5% | −5,1 pp | 3,7% |
| SP | 130 | 8,3% | 10,7% | −2,4 pp | 4,3% |
| ChristenUnie-SGP | 102 | 6,5% | 5,9% | +0,6 pp | 6,1% |
| BVV | 94 | 6,0% | 8,1% | −2,1 pp | 4,1% |
| VV2000/Leefbaar Vlaardingen | 92 | 5,9% | 8,1% | −2,2 pp | 4,0% |
| PvdA | 74 | 4,7% | 6,5% | −1,8 pp | 4,0% |
| AOV | 39 | 2,5% | 5,5% | −3,1 pp | 2,5% |
| Stads Belangen Vlaardingen | 36 | 2,3% | 4,2% | −1,9 pp | 3,0% |
| 17 | 1,1% | 2,1% | −1,0 pp | 2,9% | |
| De Republikeinen | 2 | 0,1% | 0,4% | −0,3 pp | 1,8% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Vlaardingen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Bart Bikkers (VVD) · 127 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
- Jacky Silos-Knaap (CDA) · 111 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Lianne van Kalken (GROENLINKS) · 105 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Koen Kegel (D66) · 104 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Arnout Hoekstra (SP) · 96 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Frans Hoogendijk (ONS Vlaardingen) · 80 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Ivana Somers-Gardenier (VV2000/Leefbaar Vlaardingen) · 73 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Ruud van Harten (ChristenUnie-SGP) · 53 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Willy van Bree-Kreeft (CDA) · 49 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Yenice Jongejan (D66) · 46 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Stefanie Solleveld (PvdA) · 41 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Désiree de Jong (AOV) · 32 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Leonie Claessen (VVD) · 31 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Marco van Unen (BVV) · 23 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Ben Trooster (BVV) · 21 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +7,4 pp meer dan gemiddeld in Vlaardingen.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 40 stembureaus: 5,5% van alle geldige stemmen in Vlaardingen en 0,0233% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 18 stemmen in Vlaardingen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.426 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 150 |
| Toegelaten kiezers | 1.576 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.575 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,3%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,32% van de stembiljetten, tegen 0,78% in Vlaardingen en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Vlaardingen
- De Hoeksteen RK Basisschool 1.313 stemmen · ONS Vlaardingen 14%
- Kerkcentrum Holy 1.050 stemmen · ONS Vlaardingen 14%
- Zorgcentrum Soenda 1.023 stemmen · ONS Vlaardingen 15%
- Stadskantoor 973 stemmen · ONS Vlaardingen 16%
- Begraafplaats Holy 899 stemmen · VVD 20%
- Gymzaal Lissabonweg 883 stemmen · SP 12%
Alle stembureaus in Vlaardingen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.